Росія: фіксується падіння ринку акцій
Останні два дні ринок російських акцій падає. Нафта також дешевшає. Аналітики пояснюють це зростанням геополітичних ризиків, і появою Омікрона.
Індекс московської біржі після відкриття торгів у вівторок знову обвалився - після рекордного падіння у понеділок, коли він досяг мінімум з квітня 2020 року.
Курс долара на відкритті торгів теж виріс на 6,5 копійок, і склав 73,4 рубля, а до 13-ої години долар коштував уже майже 73,6 рубля. Відтак обвал на ринку російських акцій трапився при відносно стабільному курсі рубля.
Геополітична невизначеність
Аналітики пов'язують падіння цін на біржі та зниження курсу рубля передусім із загрозою нових західних санкцій.
Тиск на російські акції продовжує виявляти геополітична невизначеність, яка передусім відлякує іноземних інвесторів. Про це свідчать розпродажі в цінних паперах, що традиційно мають попит у нерезидентів, перш за все, йдеться про звичайні акції "Сбербанку" та "Газпрома".
7 грудня президенти США та Росії провели розмову у відеорежимі. Головною темою перемовин Джо Байдена та Володимира Путіна стала загроза російського вторгнення в Україну, про яку з жовтня пишуть західні ЗМІ.
Стало відомо, що помічник держсекретарки США Карен Донфрід 13-15 грудня відвідує Київ і Москву.
Попри очікуваний візит Донфрід, ринки продовжували високо оцінювати геополітичні ризики - і градус риторики також залишався високим. 12 грудня міністри закордонних справ Великої сімки на саміті у Ліверпулі заявили, що "будь-яка воєнна агресія щодо України потягне за собою серйозні наслідки та значну ціну".
13 грудня верховний представник ЄС з іноземних справ Жозеп Боррель заявив, що "будь-яка агресія проти України матиме політичні наслідки та дорого обійдеться Росії з економічної точки зору". Про можливі нові санкції казала і голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена
На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.
Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Жозеп Боррель
Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.
Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри