Світ: яким є розподіл багатств

16 Jan, 2017

Вісім найбагатших людей світу мають стільки ж грошей, як і 3,6 мільярдів найбіднішої половини світу, повідомляє Oxfam.

У благодійній організації заявили, що цифри отримали з поліпшених даних, а розрив виявився "набагато більшим, ніж очікували".

Серед найбагатших восьми людей - Білл Гейтс, Марк Цукерберг і Воррен Баффет.

Марк Літтвуд з Інституту з економічних питань зазначив, що Oxfam слід форкусуватися на економічному зростанню, а не на багатих.

Греція, ЄС: країні буде надано новий транш

25 May, 2016

 Міністри фінансів країн єврозони домовилися про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд доларів.
Угода також передбачає поетапне полегшення тягаря заборгованості країни упродовж двох років, на чому наполягали Афіни і Міжнародний валютний фонд.
За словами 19 міністрів країн єврозони, угоди змогли досягнути завдяки проведенню необхідних економічних реформ в країні.

Голова Єврогрупи Єрун Дейсселблум назвав домовленість великим проривом.
У МВФ відзначили, що міністри фінансів усвідомили тяжкість фінансового тягаря, який лежить на Афінах.

У неділю парламент Греції схвалив додаткові заходи економії, які передбачають скорочення витрат і підвищення податків, що і дозволило країні отримати черговий транш.

Німеччина: найбільший річний профіцит бюджету від моменту об'єднання

23 Feb, 2016

 Згідно з інформацією DW  у 2015 року федеральний бюджет, а також бюджети федеральних земель, громад і фонди соціального страхування досягли небаченого з часу об'єднання Німеччини профіциту - 19,4 мільярда євро.

Анализ макрофинансовой помощи ЕС для Украины

The analysis of the EU financial assistance for Ukraine
25 Sep, 2015

С начала 2014 года официальный Брюссель принял решение о выделении Украине макрофинансовой помощи, которая направляется на стабилизацию финансово-экономической ситуации в стране, находящейся под внешней российской агрессией. На сегодня принято несколько решений Европейского Союза о выделении траншей макрофинансовой помощи:

• в апреле 2014 года было выделено около 250 миллионов евро;

• в мае 2014 года было выделено около 101 миллиона евро;

• в ноябре 2014 года было выделено около 255 миллионов евро.

 

Китай: дешевшають акції провідних компаній

25 Aug, 2015

Китайські фондові індекси у вівторок вранці продовжили своє падіння після "чорного понеділка" - коли ціни акцій на китайських біржах пережили найбільший обвал котирувань із 2007 року.

При закритті торгів у понеділок акції на Шанхайській фондовій біржі подешевшали на 8,5%, а вранці у вівторок знецінилися ще на 6,4%.
Торги на інших азійських фондових ринках - японському Nikkei, австралійському S&P/ASX та корейському Kospi - також відкрилися зниженням у вівторок, проте пізніше цього дня відновили показники.

Зниженням індексів напередодні завершилися торги і на європейських та американських біржах.

Китай: падіння фондового ринку продовжується

28 Jul, 2015

 Падіння на фондовому ринку в Китаї триває у вівторок після рекордного обвалу напередодні.

На початку торгів у вівторок індекс Shanghai Composite упав на 4,3%. У понеділок він опустився на 8,5% - найсильніше за останні вісім років.

Індекс Hang Seng на Гонконзькій біржі тим часом опустився на 0,5%, а один із найважливіших фондових індексів Японії Nikkei впав на 1,1%.

Китайська влада намагається заспокоїти інвесторів, обіцяючи здійснювати розсудливу політику для стимулювання ринку.

Центральний банк Китаю раніше обіцяв вкласти 50 млрд юанів (8 млрд доларів) у фондові ринки країни для стимулювання росту.

Фінансова допомога Заходу для України. Частина 2

West’s financial aid for Ukraine in figures. Part 2
20 Jul, 2015

The Geostrategy Group continues to analyze precisely the figures of the financial and technical assistance provided by the foreign countries to Ukraine since the Russian military aggression. The spending of a rather big amount of received international assistance is not only confirmed the importance of Ukraine for the West but also should be closely monitored by Ukrainian civil society for its better target oriented results.

Фінансова допомога Заходу для України в цифрах

West’s financial aid for Ukraine in figures
11 Jul, 2015

З моменту початку російської агресії проти України країни Західного світу почали активно підтримувати Україну в цьому протистоянні. Аналітики групи глобальної розвідки Geostrategy вважають, що існувало кілька мотивів для надання такої допомоги:

• країни Заходу, після подій Революції гідності, почали нарешті розглядати Україну як державу, яка у перспективі має стати повноправним партнером Європейського Союзу і США – вона довела те, що поділяє спільні для Заходу базові цінності;

Україна: процес реструктуризації боргу буде складним

16 Mar, 2015

Найбільший кредитор України сформував блок та винайняв радників, аби підготуватись до важких перемовин з Києвом після того, як уражена країна минулого тижня висунула пропозиції щодо значної реструктуризації боргу у 17 млрд доларів.

Групу очолює Франклін Темплтон, який акумулював українських боргів на 7 млрд доларів, при чому більшість з них - до революції 2014 року та війни на сході країни.

Перемовини обіцяють бути агресивними. Людина близька до переговорів повідомила, що група кредиторів не визнає просте зменшення боргу, вважаючи запропоноване зменшення завеликим.

Греція: від уряду країни очікують план реформ

23 Feb, 2015

 Уряд Греції має представити Брюсселю перший пакет реформ, спрямованих на поліпшення економічної ситуації у країні.

Минулої п'ятниці грецька влада і країни Єврогрупи уклали компромісну угоду про продовження на чотири місяці терміну дії поточного етапу програми кредитування Греції.

За умовами цієї угоди, новий уряд Греції представить перелік реформ, який має схвалити група міжнародних кредиторів.

Серед основних заходів, яких має вжити грецький уряд, - боротьба з корупцією та посилення податкової політики.