Росія, НАТО: переговори виявили глибокі протиріччя

22 Dec, 2016 | |

Переговори в рамках засідання Комісії Росія - НАТО, що тривали в Брюсселі, виявили глибокі протиріччя щодо конфлікту в Україні.

«Не розмовляючи, нам не вдасться вирішити конфлікт», - наголосив Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг. В НАТО висловили занепокоєння тим фактом, що Росія озброює балтійський флот ракетами із ядерними боєголовками та постійно випробовує повітряну оборону Заходу. Дискусія в Брюсселі велася довкола тактики російських пілотів, яка, як вважають в НАТО, носить небезпечний характер. За словами Й. Столтенберга, центральною темою, яка виявила «глибокі розбіжності» між сходом та заходом, стала Україна. Він наголосив, що в НАТО не визнають анексії Криму, а також надзвичайно занепокоєні ситуацією на Сході. У відповідь на дії Росії наступного року НАТО збільшує військову присутність в країнах Балтії та Польщі. Хоча в альянсі наголошують, що дане рішення носить оборонний характер, Росія роздратована та вимагає пояснень.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Імпічмент чи енергетична незалежність України

Richard Morningstar
Річард Л. Морнінгстар
Глобальний енергетичнний центр Атлантичної ради

Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.