Росія, Україна: збільшення напруження на кордоні

04 Nov, 2021 | |

Соцмережі та західні ЗМІ знову пишуть, що російські ешелони рушили "на Захід".

Командувач Об'єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв вважає, створення ударних угрупувань російських військ біля українських кордонів зараз не спостерігається.

Навесні цього року Росія стягнула до України 22 батальйонно-тактичні групи - це 16,7 тисяч військових на додачу до тих підрозділів, які були біля українських кордонів з 2014 року.

"Максимально навколо України, а також у тимчасово окупованому Криму було 105-110 тисяч російських військовослужбовців", - розповідає Сергій Наєв про весну 2021 року.

"Це з врахуванням сил російсько-окупаційних військ на окупованій території Донецької та Луганської областей - 1-го і 2-го армійських корпусів 8-ї армії Росії", - додає він.

8-а загальновійськова армія Південного військового округу РФ - кадровий підрозділ російської армії, який розформували у 1990-х та заново створили в 2017 році у Ростовській області.

В Міноборони України стверджують, що саме ця армія керує "народними міліціями" так званих "ДНР" і "ЛНР" і забезпечує проросійські сили офіцерами та технікою.

У Кремлі це заперечують, а задачею нової армії називають "безпеку Росії на стратегічному південно-західному напрямку".

Як каже Сергій Наєв, навесні Росія зібрала 100 тисяч військових біля українських кордонів для "шантажу за допомогою збройних сил" - щоб тиснути на українських політиків та продемонструвати готовність до активних дій.

Але для повномасштабної війни проти всієї української армії навіть тих сил було вочевидь замало - чисельність ЗСУ перевищує 200 тисяч військовослужбовців.

Метою цих провокацій ймовірно були спроби отримати підстави для військової операції, у ході якої вони спробували б оточити об'єднані сили, а також розширити контроль над окупованою територією.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?

Майкл Хайден  (Michael Hayden)
Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США

"Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.