SpaceX: вдруге запущено надважку ракету Falcon Heavy, на орбіту виведено супутник зв'язку ArabSat
Американська космічна компанія SpaceX в ніч на 12 квітня здійснила успішний запуск ракети-носія надважкого класу Falcon Heavy, яка вивела на орбіту телекомунікаційний супутник ArabSat 6A на замовлення супутникового оператора ArabSat (Саудівська Аравія). Цей політ став другим для Falcon Heavy і першим комерційним - попередній запуск ракети був випробувальним.
Супутник, маса якого становить 6 тонн, повинен буде забезпечити телевізійний та радіосигнали, а також доступ в інтернет і супутниковий зв'язок для клієнтів ArabSat на Близькому Сході, в Африці та Європі.
Ракета стартувала 12 квітня з майданчика розташованого в Космічному центрі імені Джона Кеннеді у Флориді. Через 8 хвилин після старту два бічних прискорювача зробили синхронну посадку в спеціальній зоні на базі ВПС США на мисі Канаверал. Для обох прискорювачів, які представляють собою дещо модифіковані перші щаблі ракети-носія Falcon 9, цей політ став першим. Компанія планує використовувати їх для наступного пуску Falcon Heavy.
Центральний блок першого ступеня Falcon Heavy здійснив посадку на плавучу платформу в Атлантичному океані через 10 хвилин після запуску ракети, а ще через 24 хвилини супутник ArabSat 6A, зібраний корпорацією Lockheed Martin, був виведений на розрахункову орбіту.
Пізніше засновник SpaceX Ілон Маск написав у своєму Твітері, що компанії вдалося повернути на Землю обидві половини обтічника Falcon Heavy. Як і розгінні блоки, вони будуть використані повторно.
Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США
Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.
Ми прагнемо до успіху незалежної та єдиної України

Рекс В. Тіллерсон Державний секретар США
Хоча Захід продовжує шукати нових продуктивних відносин з пострадянською Росією, на сьогоднішній день це виявилося невчасним, оскільки після спроби попереднього керівництва відновити відносини з Росією та американсько - європейськими відносинами Росія вторглась у сусідню Грузію в 2008 році та в У
Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»
Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.