США, Франція: обговорено стан співпраці

08 Jan, 2024 | |

Держдепартамент США повідомив про телефонну розмову між Держсекретарем США Е.Блінкеном та Міністром закордонних справ Франції К.Колонною.

Держсекретар закликав негайно припинити незаконні напади на комерційне судно в Червоному морі з боку підтримуваних іраном хуситів і звільнити незаконно затримані судна та екіпажі.

Сторони обговорили важливість заходів для запобігання розширенню конфлікту в Секторі Газа, включаючи позитивні кроки для деескалації напруженості на Західному березі річки Йордан і запобігання ескалації в Лівані та ірані. Вони підкреслили важливість мінімізації жертв серед цивільного населення у Секторі Газа.

Крім того, Е.Блінкен і К.Колонна підтвердили нагальність міжнародної координації для забезпечення того, щоб гуманітарна допомога досягла палестинських цивільних осіб у Секторі Газа. 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Ельмар Брок
Голова комітету з закордонних справ Європарламенту

Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри

Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України

Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу
Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу

Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.