США: Конгрес розпочав роботу

04 Jan, 2019 | |

3 січня розпочав роботу Конгрес США 116-го скликання. Цього дня у Сенаті та Палаті представників відбулися церемонії складання присяги новообраними членами парламенту. Новим Спікером Палати представників обрано Ненсі Пелосі – конгресвумен від штату Каліфорнія та багаторічного лідера фракції Демократичної партії.

Нинішнє скликання Конгресу має низку особливостей.  За підсумками виборів, що відбулися у листопаді 2018 року, Республіканська партія втратила контроль за Палатою представників, більшість у якій з перевагою у 40 голосів здобули демократи. Формування демократами більшості у Палаті представників стане суттєвою перепоною на шляху впровадження Президентом Д.Трампом свого порядку денного як у внутрішній, так і зовнішній політиці. Пріоритетами у роботі Конгресу на найближчий час будуть відновлення фінансування федерального уряду після часткового «шатдауну», безпека кордонів, ухвалення нових процедурних правил в Палаті представників.

Tags: США
ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

ЄС готовий до будь-яких сценаріїв

Borell
Жозеп Боррель
Високий Представник ЄС із зовнішньої і безпекової політики

ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?