США, Росія: результати чергових переговорів

13 Feb, 2022 | |

Президенти США та Росії поговорили втретє від початку цієї зими. Розмова відбулася на тлі повідомлень Білого дому про те, що вторгнення Росії в Україну може статися у будь-який момент. В Кремлі називають ці прогнози "істерією".

Результати зустрічі свідчать - сторони налаштовані продовжувати перемовини. Розмова тривала понад годину.

Президент Байден поговорив з президентом Путіним щодо "ескалації РФ військової напруги на кордонах України".

Як заявили у Білому домі, Байден чітко вказав, що у разі подальшого вторгнення в Україну США разом з союзниками та партнерами дадуть рішучу відповідь та завдадуть швидких та серйозних збитків Росії.

Також Байден наголосив, що подальше вторгнення в Україну призведе до величезних людських страждань та зменшить авторитет Росії.

"Президент Байден чітко вказав Путіну, що попри відданість США дипломатичним перемовинам, спільно з союзниками та партнерами готові до інших сценаріїв", - йдеться у заяві.

Після розмови російську версію подій озвучив помічник Путіна Юрій Ушаков.

За його словами, Путін занепокоївся через те, що західні країни "накачують" Україну сучасною зброєю, чим нібито провокують Київ до провокацій на Донбасі.

Також, за версією Путіна, Україна саботує виконання мінських угод, а західні країни через це тиснуть на Київ недостатньо.

Байден розповів Путіну низку думок, які б могли врахувати безпекові занепокоєння Росії. Натомість Путін сказав, що Москва їх врахує, але вони не зачіпають головних ініціатив Росії.

"Під час розмови Путін та Байден домовились продовжити контакти між офіційними особами двох країн з різних напрямків", - додав Ушаков.

Хоча російська сторона не дала чіткої відповіді, як буде діяти щодо України.

Росія найближчим часом оголосить, що має зробити після аналізу відповідей США та НАТО на її пропозиції щодо гарантій безпеки, заявили у Кремлі.

"Було сказано, що ми вже практично завершили міжвідомче опрацювання наших можливих дій, і про це буде оголошено найближчим часом", - сказав помічник президента РФ Юрій Ушаков за підсумками телефонної розмови президентів.

Таким чином він відповів на запитання, чи позначила Росія, що вона має намір робити у разі провокації української влади щодо Донбасу.

Саме такими можливими провокаціями у Росії обґрунтовують можливе майбутнє загострення.

Хоча Україна чітко заявляє про відсутність намірів наступати на Донбасі.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.

Ми повинні продовжити надавати підтримку

Боб Коркер (Bob Corker)
Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі

Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій