США, Росія: результати чергових переговорів

13 Feb, 2022 | |

Президенти США та Росії поговорили втретє від початку цієї зими. Розмова відбулася на тлі повідомлень Білого дому про те, що вторгнення Росії в Україну може статися у будь-який момент. В Кремлі називають ці прогнози "істерією".

Результати зустрічі свідчать - сторони налаштовані продовжувати перемовини. Розмова тривала понад годину.

Президент Байден поговорив з президентом Путіним щодо "ескалації РФ військової напруги на кордонах України".

Як заявили у Білому домі, Байден чітко вказав, що у разі подальшого вторгнення в Україну США разом з союзниками та партнерами дадуть рішучу відповідь та завдадуть швидких та серйозних збитків Росії.

Також Байден наголосив, що подальше вторгнення в Україну призведе до величезних людських страждань та зменшить авторитет Росії.

"Президент Байден чітко вказав Путіну, що попри відданість США дипломатичним перемовинам, спільно з союзниками та партнерами готові до інших сценаріїв", - йдеться у заяві.

Після розмови російську версію подій озвучив помічник Путіна Юрій Ушаков.

За його словами, Путін занепокоївся через те, що західні країни "накачують" Україну сучасною зброєю, чим нібито провокують Київ до провокацій на Донбасі.

Також, за версією Путіна, Україна саботує виконання мінських угод, а західні країни через це тиснуть на Київ недостатньо.

Байден розповів Путіну низку думок, які б могли врахувати безпекові занепокоєння Росії. Натомість Путін сказав, що Москва їх врахує, але вони не зачіпають головних ініціатив Росії.

"Під час розмови Путін та Байден домовились продовжити контакти між офіційними особами двох країн з різних напрямків", - додав Ушаков.

Хоча російська сторона не дала чіткої відповіді, як буде діяти щодо України.

Росія найближчим часом оголосить, що має зробити після аналізу відповідей США та НАТО на її пропозиції щодо гарантій безпеки, заявили у Кремлі.

"Було сказано, що ми вже практично завершили міжвідомче опрацювання наших можливих дій, і про це буде оголошено найближчим часом", - сказав помічник президента РФ Юрій Ушаков за підсумками телефонної розмови президентів.

Таким чином він відповів на запитання, чи позначила Росія, що вона має намір робити у разі провокації української влади щодо Донбасу.

Саме такими можливими провокаціями у Росії обґрунтовують можливе майбутнє загострення.

Хоча Україна чітко заявляє про відсутність намірів наступати на Донбасі.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Про окремі аспекти питань європейської безпеки

Ivo Daalder
Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО

Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони

Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.

Стівен ПАЙФЕР
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса

Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.