Судан: армія взяла владу в країні

11 Apr, 2019 | |

Армія Судану оголосила про відсторонення президента Омара аль-Башира від влади і призупинення конституції, а також про розпуск діючих органів влади, включаючи парламент. Про це оголосив у прямому ефірі державного телебачення країни міністр оборони генерал-лейтенант Авад бен Ауф.

"Колишній режим на чолі з Омаром аль-Баширом усунутий. Президент утримується в безпечному місці", - заявив бен Ауф. За його словами, влада в країні на час перехідного періоду переходить до збройних сил, сам перехідний період триватиме два роки. Після закінчення перехідного періоду будуть проведені нові вибори. У зв'язку з відстороненням від влади аль-Башира сформований військова рада, в країні вводиться надзвичайний стан терміном на три місяці. Повітряний простір буде закрито на добу, при цьому судові органи продовжують працювати в звичайному режимі.

Суданський державне інформагентство SUNA заявило, що Служба національної безпеки і розвідки Судану оголосила про звільнення всіх політичних в'язнів по всій країні. Раніше про звільнення всіх політв'язнів і тих, хто був заарештований в ході останніх масових акцій протесту в столиці, оголосив телеканал Al-Hadath. За його інформацією, родичі затриманих штурмували будівлі, де утримувалися ув'язнені. Як заявив телеканалу колишній прем'єр-міністр Судану Садик аль-Махді, Аль-Башир і інші члени керівництва знаходяться під домашнім арештом.

Протести в Судані почалися ще в грудні 2018 року. Тоді Times писала, що бійці ПВК «Вагнер» могли брати участь в придушенні антиурядових протестів. Пєсков тоді заявив, що в Судані працюють російські інструктори і роблять це «абсолютно легітимно». Про те, що найманці поїхали в Судан воювати на стороні Омара Башира ще в грудня 2017 писала «Бі-бі-сі»

Tags: Судан
ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Ельмар Брок
Голова комітету з закордонних справ Європарламенту

Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри

Забезпечити припинення будівництва Північного потоку 2

Тед Круз
Тед Круз
сенатор США від штату Техас

"Північний потік 2 становить серйозну загрозу національній безпеці США та нашим європейським союзникам", - сказав сенатор Тед Круз. "Закон про захист енергетичної безпеки Європи буде протидіяти експансіонізму Росії, орієнтуючи

Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".