Судан: армія взяла владу в країні

11 Apr, 2019 | |

Армія Судану оголосила про відсторонення президента Омара аль-Башира від влади і призупинення конституції, а також про розпуск діючих органів влади, включаючи парламент. Про це оголосив у прямому ефірі державного телебачення країни міністр оборони генерал-лейтенант Авад бен Ауф.

"Колишній режим на чолі з Омаром аль-Баширом усунутий. Президент утримується в безпечному місці", - заявив бен Ауф. За його словами, влада в країні на час перехідного періоду переходить до збройних сил, сам перехідний період триватиме два роки. Після закінчення перехідного періоду будуть проведені нові вибори. У зв'язку з відстороненням від влади аль-Башира сформований військова рада, в країні вводиться надзвичайний стан терміном на три місяці. Повітряний простір буде закрито на добу, при цьому судові органи продовжують працювати в звичайному режимі.

Суданський державне інформагентство SUNA заявило, що Служба національної безпеки і розвідки Судану оголосила про звільнення всіх політичних в'язнів по всій країні. Раніше про звільнення всіх політв'язнів і тих, хто був заарештований в ході останніх масових акцій протесту в столиці, оголосив телеканал Al-Hadath. За його інформацією, родичі затриманих штурмували будівлі, де утримувалися ув'язнені. Як заявив телеканалу колишній прем'єр-міністр Судану Садик аль-Махді, Аль-Башир і інші члени керівництва знаходяться під домашнім арештом.

Протести в Судані почалися ще в грудні 2018 року. Тоді Times писала, що бійці ПВК «Вагнер» могли брати участь в придушенні антиурядових протестів. Пєсков тоді заявив, що в Судані працюють російські інструктори і роблять це «абсолютно легітимно». Про те, що найманці поїхали в Судан воювати на стороні Омара Башира ще в грудня 2017 писала «Бі-бі-сі»

Tags: Судан
ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader)
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі:

Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Ельмар Брок
Голова комітету з закордонних справ Європарламенту

Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри