Судан: армія взяла владу в країні

11 Apr, 2019 | |

Армія Судану оголосила про відсторонення президента Омара аль-Башира від влади і призупинення конституції, а також про розпуск діючих органів влади, включаючи парламент. Про це оголосив у прямому ефірі державного телебачення країни міністр оборони генерал-лейтенант Авад бен Ауф.

"Колишній режим на чолі з Омаром аль-Баширом усунутий. Президент утримується в безпечному місці", - заявив бен Ауф. За його словами, влада в країні на час перехідного періоду переходить до збройних сил, сам перехідний період триватиме два роки. Після закінчення перехідного періоду будуть проведені нові вибори. У зв'язку з відстороненням від влади аль-Башира сформований військова рада, в країні вводиться надзвичайний стан терміном на три місяці. Повітряний простір буде закрито на добу, при цьому судові органи продовжують працювати в звичайному режимі.

Суданський державне інформагентство SUNA заявило, що Служба національної безпеки і розвідки Судану оголосила про звільнення всіх політичних в'язнів по всій країні. Раніше про звільнення всіх політв'язнів і тих, хто був заарештований в ході останніх масових акцій протесту в столиці, оголосив телеканал Al-Hadath. За його інформацією, родичі затриманих штурмували будівлі, де утримувалися ув'язнені. Як заявив телеканалу колишній прем'єр-міністр Судану Садик аль-Махді, Аль-Башир і інші члени керівництва знаходяться під домашнім арештом.

Протести в Судані почалися ще в грудні 2018 року. Тоді Times писала, що бійці ПВК «Вагнер» могли брати участь в придушенні антиурядових протестів. Пєсков тоді заявив, що в Судані працюють російські інструктори і роблять це «абсолютно легітимно». Про те, що найманці поїхали в Судан воювати на стороні Омара Башира ще в грудня 2017 писала «Бі-бі-сі»

Tags: Судан
ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Румунія проти додаткових передумов для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Адріан Северин (Adrian Severin)
Адріан Северин (Adrian Severin), депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія)

Адріан Северин, депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія), про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом:

Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України

Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу
Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу

Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.