Судан: армія взяла владу в країні

11 Apr, 2019 | |

Армія Судану оголосила про відсторонення президента Омара аль-Башира від влади і призупинення конституції, а також про розпуск діючих органів влади, включаючи парламент. Про це оголосив у прямому ефірі державного телебачення країни міністр оборони генерал-лейтенант Авад бен Ауф.

"Колишній режим на чолі з Омаром аль-Баширом усунутий. Президент утримується в безпечному місці", - заявив бен Ауф. За його словами, влада в країні на час перехідного періоду переходить до збройних сил, сам перехідний період триватиме два роки. Після закінчення перехідного періоду будуть проведені нові вибори. У зв'язку з відстороненням від влади аль-Башира сформований військова рада, в країні вводиться надзвичайний стан терміном на три місяці. Повітряний простір буде закрито на добу, при цьому судові органи продовжують працювати в звичайному режимі.

Суданський державне інформагентство SUNA заявило, що Служба національної безпеки і розвідки Судану оголосила про звільнення всіх політичних в'язнів по всій країні. Раніше про звільнення всіх політв'язнів і тих, хто був заарештований в ході останніх масових акцій протесту в столиці, оголосив телеканал Al-Hadath. За його інформацією, родичі затриманих штурмували будівлі, де утримувалися ув'язнені. Як заявив телеканалу колишній прем'єр-міністр Судану Садик аль-Махді, Аль-Башир і інші члени керівництва знаходяться під домашнім арештом.

Протести в Судані почалися ще в грудні 2018 року. Тоді Times писала, що бійці ПВК «Вагнер» могли брати участь в придушенні антиурядових протестів. Пєсков тоді заявив, що в Судані працюють російські інструктори і роблять це «абсолютно легітимно». Про те, що найманці поїхали в Судан воювати на стороні Омара Башира ще в грудня 2017 писала «Бі-бі-сі»

Tags: Судан
ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".

Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі

Gordon M. Hahn
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон

Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.