Туреччина: затримано росіянина який готував теракт
Сьогодні 10 серпня, у Туреччині відбудеться суд над росіянином який планував здійснити терористичний акт.
13 днів тому У Туреччині затримали громадянина РФ, який, за даними слідства, планував збити американський військовий літак за допомогою безпілотного літального апарату. Про це повідомляє телеканал Haberturk з посиланням на поліцію і службу безпеки.
Росіянин Ренат Бакієв є прихильником терористичного угрупування "Ісламська держава" . Слідчі з'ясували, що чоловік готував атаку на один з літаків США, які базуються на авіабазі "Інджірлік" на півдні країни і беруть участь в бойових операціях проти Ісламської держави які проводять в Іраку і Сирії міжнародна коаліція на чолі з США. На допиті Бакієв зізнався в намірі збити літак за допомогою безпілотника.
Поліцейські виявили переписку Бакієва в Telegram з іншим членом ІДІЛ, що знаходяться в Сирії. Вони обговорювали купівлю безпілотника, щоб використовувати його для атаки на американський літак. Крім того, Бакієв уважно вивчав обстановку навколо авіабази, об'їжджаючи територію на велосипеді.
Газета Hurriyet повідомляє, що підозрюваний також планував здійснити теракт в місцевому центрі суспільства алавітів.
У статті йдеться про те, що росіянин раніше намагався незаконно потрапити на територію турецької провінції Кіліс, був затриманий на кордоні з Сирією і депортований, але йому знову вдалося повернутися. Повідомляється, що він володіє російською, англійською, арабською та турецькою мовами.
Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND
Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь
Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах
Жозеп Боррель
Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.
Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США
В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.