В’єтнам: суд засудив працівницю банку

12 Apr, 2024 | |

Суд у Хошиміні засудив 67-річну в'єтнамську підприємницю Чіонг Мі Лан до страти за пограбування одного з найбільших банків країни протягом 11 років.

Голова великої компанії Van Thinh Phat Чіонг Мі Лан - одна з небагатьох жінок, засуджених у В'єтнамі до страти за фінансові злочини.

Небувалим можна вважати й масштаб шахрайства. Чіонг Мі Лан визнали винною в отриманні кредитів на суму 44 млрд доларів від Saigon Commercial Bank.

Водночас вирок суду зобов'язує її повернути 27 млрд доларів, хоча звинувачення вважає, що це навряд чи можливо.

Є думка, що суд призначив Чіонг смертну кару саме для того, щоб натиснути на неї та змусити повернути хоча б частину вкраденого.

Чіонг Мі Лан провину не визнала і поклала її на своїх підлеглих. Як повідомив агентству Reuters один із родичів, вона збирається оскаржити вирок.

В'єтнамські засоби масової інформації докладно описували процес. За їхніми даними, для свідчень викликали 2700 осіб, у справі брали участь 10 державних прокурорів та близько 200 адвокатів.

Матеріали звинувачення помістилися у 104 коробки загальною вагою 6 тонн. Разом із Чіонг Мі Лан перед судом постали ще 85 людей.

Усіх підсудних визнали винними. Четверо отримали довічне ув'язнення. Решта отримали покарання від 20 років до трьох років умовно. Чоловік і племінниця Чіонг Мі Лан отримали дев'ять і 17 років ув'язнення відповідно.

За даними звинувачення, Чіонг Мі Лан, дружина заможного гонконгського бізнесмена, за допомогою підроблених заявок на отримання кредитів виводила гроші з SCB, в якому їй фактично належало 90% акцій.

Поліція стверджує, що жертвами афери стали всі власники облігацій SCB, які не могли зняти свої гроші та не отримали ані відсотків, ані виплат за основним боргом з моменту арешту Чіонг. Від афери постраждали близько 42 тисяч людей.

Під час судового процесу прокурори заявили, що заарештували більше тисячі об'єктів нерухомості, що належали підприємиці.

Влада також заявила, що хабар у розмірі 5,2 млн доларів, який дали Лан і співробітники SCB в'єтнамським чиновникам, щоб приховати порушення і погане фінансове становище банку, став найбільшим в історії В'єтнаму.

 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі

Gordon M. Hahn
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон

Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ

Імпічмент чи енергетична незалежність України

Richard Morningstar
Річард Л. Морнінгстар
Глобальний енергетичнний центр Атлантичної ради

Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.

Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul)
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті

Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.