Військова допомога США для України: варіанти

17 Mar, 2024 | |
us_ua

12 березня США оголосили про виділення 55-го пакету безпекової допомоги вартістю до 300 млн. дол., який включає підтримку невідкладних потреб України в артилерії, протитанковій зброї та ППО. Зокрема, у нього увійшли ЗРК Stinger, додаткові боєприпаси для РСЗВ HIMARS, артилерійські снаряди калібру 155мм та 105мм, протитанкові системи, додаткові боєприпаси для стрілецької зброї, підривні боєприпаси, боєприпаси для подолання перешкод, запасні частини та інше допоміжне обладнання.

Це перший пакет американської військової допомоги, яку отримала Україна в 2024 році. Затримки із ухваленням Палатою представників Конгресу США остаточного рішення про виділення Україні 60 мільярдів доларів допомоги на 2024 рік змусили Пентагон шукати альтернативні рішення.

Наявні ресурси

Аналітики групи Geostrategy вважають, що наразі Пентагон роздумує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування військової допомоги для України, навіть без гарантій, що ці кошти будуть відшкодовані Конгресом.

Пентагон все ще має близько 4 мільярдів доларів президентських коштів на поставку озброєнь для України, що дозволяє Пентагону використовувати свої власні запаси для відправки військової техніки до Києва.

Але поки республіканці в Палаті представників відмовляються проводити голосування щодо додаткового фінансування, високопоставлені представники оборонного відомства обговорюють, чи існує якась внутрішня фінансова подушка, яка дозволила б міністерству витратити хоча б частину з решти 4 мільярдів доларів, щоб допомогти Україні у боротьбі з Росією.

Жодних рішень ще не прийнято. Але розмови про цей варіант та інші потенційні плани "Б" стають все більш актуальними протягом останніх кількох тижнів, оскільки ситуація на полі бою в Україні стає дедалі складнішою.

Очікується, що Пентагон може витратити частину з цих 4 мільярдів доларів, навіть якщо не знайде грошей всередині країни, які можна було б використати для їх поповнення.

Але для Пентагону не буде безпрецедентним знайти додаткові, несподівані джерела фінансування. Наприклад як минулого року, коли Міністерство оборони оголосило, що виявило бухгалтерську помилку, яка призвела до завищення суми допомоги, яку воно надавало Україні, на 6,2 мільярда доларів.

За повідомленнями з Пентагону, наступний пакет допомоги Україні, якщо він надійде, "обов'язково включатиме критично важливі боєприпаси". Також ведуться дискусії про те, як і де розмістити військову техніку, щоб її можна було якнайшвидше відправити в Україну після того, як будуть знайдені додаткові джерела фінансування,

Висновок

В США розглядають можливість виділити допомогу Україні на суму близько 4 млрд доларів ще до схвалення нових витрат Конгресом, проте остаточне рішення про виділення усієї суми ще не прийнято.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Alireza Nader
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:

Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Borrell
Жозеп Боррель
Високий представник ЄС

Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.