Вірменія, Росія: почалось постачання зброї
Поставки російського озброєння, що купується Вірменією за рахунок російського експортного кредиту в розмірі $ 200 млн, вже почалися, заявив міністр оборони республіки Сейран Оганян.
"80% договорів вже підписано. Підготовчі роботи поставок проведені. Частина поставок вже розпочато", - сказав Оганян в інтерв'ю Громадському телебаченню Вірменії.
Пояснюючи причини затягування поставок, глава Міноборони зазначив, що "придбання зброї на готівкові кошти - одна справа, а в рамках міждержавного кредиту - інше".
На минулому тижні віце-спікер вірменського парламенту, прес-секретар правлячої Республіканської партії Едуард Шармазанов заявив журналістам, що в рамках візиту президента Вірменії Сержа Саргсяна в Санкт-Петербург 20 червня були досягнуті домовленості про постачання російської зброї в республіку.
"Ми повинні своєчасно поглиблювати наші відносини з офіційною Москвою. З точки зору озброєння, а також розвитку стратегічних союзницьких відносин були досягнуті чіткі домовленості", - сказав Шармазанов.
За його словами, під час візиту президента Вірменії в Санкт-Петербург "була внесена ясність, яка виходить з державних інтересів Вірменії та Росії".
Раніше уряди Вірменії і РФ підписали угоду про надання Єревану державного експортного кредиту на десять років з відстрочкою виплат до початку 2018 року. "Російська сторона надає Вірменській стороні державний експортний кредит в сумі до 200 млн доларів для фінансування поставок продукції військового призначення російського виробництва відповідно до переліку, передбаченим додатком №1 до цієї угоди", - говорилося в повідомленні, опублікованому на порталі правової інформації.
Згідно з додатком, Вірменія закуповує у РФ пускові установки реактивної системи залпового вогню "Смерч" і боєприпаси до неї, зенітні ракетні комплекси "Голка-С", наземні комплекси виконавчої радіотехнічної розвідки "Автобаза-М", важкі вогнеметні системи ТОС-1А ( "Солнцепек ") з транспортно-заряджаючими машинами, керовані ракети 9М113М, гранатомети РПГ-26, снайперські гвинтівки Драгунова, бронеавтомобілі" Тигр ", інженерні засоби і засоби зв'язку.
Кредит використовується вірменською стороною на фінансування до 90% вартості кожного з контрактів на поставку продукції з розрахунками в російських рублях. Авансові платежі складають не менше 10% вартості кожного контракту і здійснюються вірменською стороною на користь російських уповноважених організацій в російських рублях.
Україна має чим захищатися
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США
Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.
Румунія проти додаткових передумов для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Адріан Северин (Adrian Severin), депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія)
Адріан Северин, депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія), про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом:
Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»
Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.