Франція: завершився перший тур виборів до місцевих органів влади
Відповідно до данних екзит-полів попереду йдуть “Союз за народний рух” Ніколя Саркозі та Соціалістична партія Франсуа Олланда, “Національний фронт” Марін ле Пен прийшов третім на виборах до місцевих органів влади у Франції.
За тиждень на лідерів голосування чекає другий тур, до якого “Національний фронт” в більшості департаментів навіть не потрапляє.
Манюель Валльс, прем‘єр-міністр Франції:
“Сьогодні ми побачили, що праворадикали, навіть якщо вони і отримали багато, не стали основною політичною силою Франції. Я цьому радію, тому що особисто боровся за це”.
“Союз за народний рух” набрав більше 30% голосів. Соціалісти – більше 25%. Націоналісти – менше чверті. У тих департаментах, де “Національний фронт” прийшов першим або другим, основні партії обіцяють домовлятися, щоб не дати радикалам шансу у другому турі.
Ніколя Саркозі, лідер партії “Союз за народний рух”:
“Я закликаю усіх французів, які хочуть змін, мобілізуватися перед другим туром, щоб закріпити ту динаміку, яка намітилася цього вечора”.
Французи обирали регіональну владу майже в усіх департаментах країни. Зараз більшість із них очолює Соціалістична партія. Вибори показали, що соціалісти зазнають суттєвих втрат.
Росіяни не будуть дотримуватися угод
Ельмар Брок, депутат ХДС
Депутат від ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.
Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США
В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.
Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції
Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.