Швеція: підвищує оборонний бюджет на тлі військової активності з боку Росії

22 Apr, 2015 | |

Швеція підніме витрати на оборону на 10,2 млрд шведських крон (1,09 млрд євро, $ 1,18 млрд) за період з 2016 по 2020 рік, про це повідомляють в уряді на тлі побоювань щодо військової активності Росії.

 

"Угода посилає сигнал на міжнародному рівні, що Швеція реагує на ситуації в галузі безпеки в світі, що Швеція є гарантом миру і стабільності в Північній Європі, і що захист території Швеції знаходиться у фокусі," сказав міністр оборони Пітер Халтквіст інформаційній агенції ТТ.

12 березня уряд Швеції, оголосив збільшення витрат на 6,2 млрд крон протягом п'яти років.
Але опозиція відкинула цю заявку, сказавши, що цих грошей занадто мало.
В п'ятницю 17 квітня угоду було укладено хоча сума її на 8,0 млрд крон менше, ніж просили військові.

Значну частку грошей буде витрачено на модернізацію суден, які можуть виявляти та перехоплювати підводні човни і модернізацію військ на стратегічно розташованому в Балтійському морі острові Готланд.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.