Швеція: підвищує оборонний бюджет на тлі військової активності з боку Росії

22 Apr, 2015 | |

Швеція підніме витрати на оборону на 10,2 млрд шведських крон (1,09 млрд євро, $ 1,18 млрд) за період з 2016 по 2020 рік, про це повідомляють в уряді на тлі побоювань щодо військової активності Росії.

 

"Угода посилає сигнал на міжнародному рівні, що Швеція реагує на ситуації в галузі безпеки в світі, що Швеція є гарантом миру і стабільності в Північній Європі, і що захист території Швеції знаходиться у фокусі," сказав міністр оборони Пітер Халтквіст інформаційній агенції ТТ.

12 березня уряд Швеції, оголосив збільшення витрат на 6,2 млрд крон протягом п'яти років.
Але опозиція відкинула цю заявку, сказавши, що цих грошей занадто мало.
В п'ятницю 17 квітня угоду було укладено хоча сума її на 8,0 млрд крон менше, ніж просили військові.

Значну частку грошей буде витрачено на модернізацію суден, які можуть виявляти та перехоплювати підводні човни і модернізацію військ на стратегічно розташованому в Балтійському морі острові Готланд.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Borrell
Жозеп Боррель
Високий представник ЄС

Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

Українська армія переможе

Марк Хертлін, (Mark Hertling)
Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі

Протягом своєї військової кар’єри я бачив українських військових у різних ситуаціях. Я бачив їх під час участі у миротворчих операціях на Балканах.