США, Куба: країни відновлюють роботу Посольств
США та Куба уперше за понад 50 років відкривають свої посольства у Гавані та Вашингтоні.
Відносини двох країн заморозили на початку 1960-х років, коли США розірвали дипвідносини з Кубою і запровадили ембарго на торгівлю із цією країною.
Кубинський президент Рауль Кастро назвав цей символічний крок початком довгого та складного шляху до нормалізації.
Представник держдепартаменту США Джон Кірбі зазначив, що досі залишаються питання, у яких сторони не мають згоди.
У понеділок держсекретар США Джон Керрі зустрінеться у Вашингтоні із своїм кубинським колегою Бруно Родрігесом.
Із 1977 року в двох країнах діяли дипмісії, які називали місіями інтересів США і Куби. Вони діяли під егідою Швейцарії, проте не мали статусу посольства.
Наприкінці 2014 року Гавана і Вашингтон почали дипломатичні зусилля для нормалізації стосунків між двома країнами.
У квітні президенти Барак Обама і Рауль Кастро провели перші за довгий час переговори.
Після цієї зустрічі Барак Обама ухвалив рішення виключити Кубу зі списку країн-спонсорів тероризму. Тоді ж оголосили про плани відновити поромне і авіаційне сполучення між країнами.
Водночас чинним досі залишається торгове ембарго, що забороняє більшості американський компаній вести бізнес на Кубі.
Президент Куби Рауль Кастро минулого тижня знову закликав США зняти обмеження.
Україна повинна швидше здійснювати реформи
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.
Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:
Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND
Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь