Німеччина: найбільший річний профіцит бюджету від моменту об'єднання

23 Feb, 2016 | |

 Згідно з інформацією DW  у 2015 року федеральний бюджет, а також бюджети федеральних земель, громад і фонди соціального страхування досягли небаченого з часу об'єднання Німеччини профіциту - 19,4 мільярда євро.
Протягом 2015 року надходження до федерального бюджету, а також до бюджетів федеральних земель та громад та фондів соціального страхування значно перевищили видатки. Загалом профіцит бюджетів усіх рівнів склав 19,4 мільярда євро. Про це у вівторок, 23 лютого, повідомила Федеральна служба статистики Німеччини. "В абсолютному вираженні це - найбільший профіцит, який досягла держава з часу об'єднання Німеччини (1990 року. - Ред.)", - йдеться у повідомленні відомства.

Згідно зі статистичними даними, обсяг торішнього бюджетного профіциту практично вдвічі перевищив позаторішні показники. Ця сума відповідає 0,6 відсотка ВВП країни. У першій оцінці бюджетного сальдо, що вийшла у січні місяці 2016 року, відомство прогнозувало менший профіцит бюджету - 16,4 мільярда євро.

Причинами зростання профіциту бюджету називають сприятливу кон'юнктуру, рекорді показники зайнятості та зростання зарплат й доходів населення. Саме це призвело й більшого обсягу відрахувань та податків. Крім того, рекордно низькі відсотки кредитних ставок дозволили зекономити багато мільярдів євро, які довелося б витрачати на обслуговування боргів.
Найбільше позитивне бюджетне сальдо зафіксував федеральний бюджет - 10,3 мільярда євро. Фонди соціального страхування, які включають зокрема пенсійне та медичне страхування, на другому місці з профіцитом у 4,8 мільярда євро. Федеральні землі Німеччини змогли в цілому вийти на плюс у 0,4 мільярди євро, тоді як іще торік вони мали дефіцит. Громади досягли профіциту обсягом 3,9 мільярди євро, після дефіциту в 2,4 мільярди євро 2014 року.

 

ВВП зріс у четвертому кварталі 2015 року

За останній квартал 2015 року зафіксоване також зростання ВВП Німеччини обсягом 0,3 відсотка у порівняння з попереднім третім кварталом. Одним з головних чинників економічного підйому стало збільшення державних видатків на потреби біженців, які прибувають до Німеччини. Лише це призвело до зростання споживчих витрат держави на 1 відсоток. Приватні домогосподарства в Німеччині натомість збільшили свої видатки на 0,2 відсотка. Крім того, споживачі змогли виграти від зростання зарплат, рекордних показників зайнятості та низьких цін на енергоносії.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.

Про окремі аспекти питань європейської безпеки

Ivo Daalder
Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО

Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони