Туреччина, США: американці отримали доступ до турецької авіабази

29 Jul, 2015 | |

 Уряд Туреччини офіційно надав доступ до своєї військово-повітряної бази "Інджірлік" на півдні країни для міжнародної коаліції на чолі з США, що здійснює авіаудари по бойовиках "Ісламської держави".

Як повідомило турецьке міністерство закордонних справ, кабінет міністрів вже підписав відповідний указ.

Сили коаліції зможуть використовувати авіабазу в будь-який час, говориться в повідомленні.

Домовленість про використання бази досягли під час телефонної розмови між президентом США Бараком Обамою і його турецьким колегою Реджепом Ердоганом тиждень тому.

Військово-повітряні сили Туреччини почали самі завдавати ударів - як по позиціях "Ісламської держави", так і по військовими таборам повстанського угрупування "Робоча партія Курдистану" на півночі Іраку.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.

Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.