Киргизстан, Казахстан: митні кордони знято

12 Aug, 2015 | |

 Митні кордони між Киргизстаном та Казахстаном знято в рамках вступу країни до ЄАЕС. Розпорядження про відкриття кордонів через телеміст дали президенти двох країн Нурсултан Назарбаєв і Алмазбек Атамбаєв.

У церемонії відкриття митного кордону взяли участь прем'єр-міністр Киргизстану Темір Сарієв і віце-прем'єр-міністр Казахстану Бакитжан ​​Сагінтаев. Як передає Tengrinews, Назарбаєв заявив, що відкриття кордону між Киргизією і Казахстаном сприятиме пожвавленню торгівлі та поліпшенню добробуту громадян цих країн.
 
"Ми провели хороші переговори (з президентом Киргизстану). Відкриття митного кордону між нашими країнами пожвавить бізнес, торгівлю. Зараз іде криза, як у нас, так і у світі, який на нас впливає. Ми це знаємо. У далекій перспективі цей союз призведе до поліпшення добробуту наших народів ", - підкреслив він.
 
6 серпня Киргизстан офіційно став повноправним членом ЄАЕС поряд з Вірменією, Білорусією, Казахстаном і Росією. Зі вступом договору в силу для країни почали діяти всі норми ЄАЕС, в їх числі скасування митного оформлення, зборів та митного контролю на внутрішніх кордонах Союзу, застосування єдиного митного тарифу і єдиної товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності ЄАЕС. З усіх країн союзу Киргизстан має спільний кордон тільки з Казахстаном.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США з імпортера стали експортером газу

Френк Веррастро
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

США та Німеччина: триває важкий пошук позиції по Україні

Уільям Дроздяк (William Drozdiak)
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Borrell
Жозеп Боррель
Високий представник ЄС

Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.