США, Північна Корея: Вашингтон закликає Пхеньян одуматися

16 Sep, 2015 | |

 США закликали Північну Корею утриматись від "безвідповідальної провокації" по тому, як ця комуністична держава заявила, що головна атомна станція країни відновила повноцінну роботу.

Реактор в Йонбйоні вважали головним джерелом збагаченого плутонію для північнокорейської програми виробництва ядерної зброї.
У Білому домі наголосили, що Північній Кореї варто замість цього "зосередитися на виконанні міжнародних зобов'язань".

Реактор зупинили в 2007 році на виконання домовленостей щодо часткового роззброєння в обмін на допомогу.
Проте в 2013 році, на тлі нового загострення ситуації в регіоні, Пхеньян пообіцяв знову запустити його, провівши чергові ядерні випробування.
Речник Білого дому Джош Ернст заявив, що міжнародна спільнота вважає неприйнятним, аби Північна Корея була ядерною державою.
Ми ще раз закличемо Північну Корею утриматися від безвідповідальних провокацій, які посилюють напруження у регіоні, і замість цього зосередитися на виконанні міжнародних зобов'язань та обіцянокДжош Ернст, речник Білого дому

"Ми працюватимемо з нашими партнерами у шестисторонньому форматі, аби спробувати повернути Північну Корею до принципів виконання зобов'язань, які вона взяла на себе за результатами переговорів. Ми ще раз закличемо Північну Корею утриматися від безвідповідальних провокацій, які посилюють напруження у регіоні, і замість цього зосередитися на виконанні міжнародних зобов'язань та обіцянок", - заявив речник Білого дому.

Шестисторонні переговори за участі Південної Кореї, США, Китаю, Японії та Росії, що мали на меті припинити північнокорейську ядерну програму, були заморожені в 2009 році.
Експерти вважають, що при роботі на повну потужність реактор у Йонбйоні за рік може виробляти достатньо плутонію для однієї бомби.

У повідомленні державного інформаційного агентства ЦТАК про відновлення роботи реактора було сказано, що Пхеньян поліпшив свою ядерну зброю "як кількісно, так і якісно".
У документі також наголошувалося, що КНДР в будь-який момент готова відповісти на "агресію США" ядерною зброєю.

Який саме ядерний потенціал має Північна Корея, невідомо.
Пхеньян заявляє, що йому вдалося створити достатньо компактний ядерний пристрій, щоб розмістити його на ракеті у вигляді боєголовки.
Однак американські експерти сумніваються в тому, що ці заяви відповідають дійсності.

Північна Корея часто робить агресивні заяви щодо своїх сусідів і США, які зазвичай лунають під час щорічних спільних південнокорейських та американських військових.
Офіційно Північна та Південна Кореї перебувають у стані війни, оскільки війна 1950-1953 років завершилася не підписанням мирної угоди, а лише перемир'ям.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

Румунія проти додаткових передумов для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Адріан Северин (Adrian Severin)
Адріан Северин (Adrian Severin), депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія)

Адріан Северин, депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія), про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом: