Росія, Сирія: російські військові не хочуть воювати в Сирії

18 Sep, 2015 | |

Рада з прав людини (РПЛ) при президентові Росії направила офіційний запит в міністерство оборони РФ з проханням розслідувати звернення родичів російських військовослужбовців, яких, за їхніми словами, командування готує до відряджень в якусь спекотну країну. Родичі солдатів побоюються, що мова може йти про Сирії.

Як розповів Сергій Кривенко, до ради надійшло вже кілька подібних запитів - як від військових, так і від їхніх родичів, один з них і був направлений в міноборони.

Військовослужбовці стверджують, що перед ними виступили офіцери, які заявили, що їм варто готуватися до відправлення для участі в бойових діях в "одну з країн зі спекотним кліматом". Жодних письмових наказів не було представлено.

У РПЛ наполягають, що якщо інформація у зверненнях, відповідає дійсності, то відправлення військовослужбовців може проводитися з порушенням закону.
Росія визнає, що надає Сирії військово-технічне співробітництво, однак заперечує інформацію про те, що російські військовослужбовці вже воюють там.

Водночас речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Кремль готовий розглянути запит від Сирії щодо доправлення туди російських військ, якщо такий запит надійде.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.