Росія, Сирія: російські військові не хочуть воювати в Сирії

18 Sep, 2015 | |

Рада з прав людини (РПЛ) при президентові Росії направила офіційний запит в міністерство оборони РФ з проханням розслідувати звернення родичів російських військовослужбовців, яких, за їхніми словами, командування готує до відряджень в якусь спекотну країну. Родичі солдатів побоюються, що мова може йти про Сирії.

Як розповів Сергій Кривенко, до ради надійшло вже кілька подібних запитів - як від військових, так і від їхніх родичів, один з них і був направлений в міноборони.

Військовослужбовці стверджують, що перед ними виступили офіцери, які заявили, що їм варто готуватися до відправлення для участі в бойових діях в "одну з країн зі спекотним кліматом". Жодних письмових наказів не було представлено.

У РПЛ наполягають, що якщо інформація у зверненнях, відповідає дійсності, то відправлення військовослужбовців може проводитися з порушенням закону.
Росія визнає, що надає Сирії військово-технічне співробітництво, однак заперечує інформацію про те, що російські військовослужбовці вже воюють там.

Водночас речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Кремль готовий розглянути запит від Сирії щодо доправлення туди російських військ, якщо такий запит надійде.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Borrell
Жозеп Боррель
Високий представник ЄС

Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.

Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul)
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті

Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.