Путін: Росія не збирається воювати в Сирії

28 Sep, 2015 | |

 Президент Росії Володимир Путін заявив, що російські війська не братимуть участі в будь-яких військових операціях у Сирії.

"В усякому разі, на сьогодні ми цього не плануємо", - сказав пан Путін в інтерв'ю програмі "60 хвилин" американського телеканалу CBS.

Тим не менше, він підтвердив готовність Росії допомагати уряду Башара Асада, заявивши, що в Сирії зараз є лише одна легітимна армія.

Говорячи про ситуацію в Україні, російський президент вкотре повторив думку, що до зміни української влади причетні США.

Росія і Сирія

Загони сирійської опозиції, яку підтримують США, російський лідер назвав "терористичними організаціями".

"Там є лише одна звичайна легітимна армія. Це армія президента Сирії Асада. І йому протистоїть, за інтерпретацією деяких наших міжнародних партнерів, опозиція. Але насправді, в житті, реально армія Асада бореться з терористичними організаціями", - сказав російський президент.

Посилення російської військової присутності в Сирії останнім часом викликає дедалі більшу тривогу у Вашингтоні, але Путін в інтерв'ю CBS сказав, що дії Москви - абсолютно законні і відповідають Статуту ООН.

"Ми маємо справу з проханням сирійського уряду про надання їм військово-технічної допомоги, що ми і робимо в рамках абсолютно легальних міжнародних контрактів", - сказав Путін.

Він додав, що російська влада розмірковує над тим, як "інтенсифікувати роботу із президентом Асадом, і з партнерами в інших країнах".

При цьому російський президент визнав, що угруповання "Ісламська держава", яке контролює більшу частину сирійської території, безпосередньо загрожує Росії. Перспектива появи в Росії бойовиків "ІД, за словами Путіна, - головний мотив допомагати режиму Асада.

"Понад дві тисячі бойовиків - вихідців із колишнього Радянського Союзу перебувають на території Сирії. Є загроза, що вони до нас повернуться, - сказав Путін. - Тож замість чекати, поки вони до нас повернуться, краще допомогти Асаду боротися з ними там, на території Сирії".

"Ми пропонуємо співпрацю і країнам регіону, ми намагаємося створити якусь координаційну структуру", - сказав російський президент.

"Антисирійська пропаганда"

Він також розкритикував неефективну, на його думку, американську політику в регіоні.

"На мій погляд, надання військової підтримки нелегітимним структурам не відповідає принципам сучасного міжнародного права і Статуту організації Об'єднаних Націй. Ми підтримуємо виключно легальні урядові структури", - сказав Путін.

Чарлі Роуз, який проводив інтерв'ю, сказав російському президентові, що режим Башара Асада жорстоко розправляється з власним народом, що грає на руку "Ісламському державі". Тому, як вважають у Вашингтоні, відхід Башар Асада сприятиме боротьбі з "ІД".

"Висловлюючись професійною мовою спецслужб, можу сказати, що така оцінка - це явний активний захід ворогів Асада. Це антисирійська пропаганда", - відповів Путін.

Поважати суверенітет України

Говорячи про ситуацію в Україні, російський президент вкотре повторив думку, що до зміни української влади причетні США.

"Наші партнери в Сполучених Штатах не приховують, що підтримували тих, хто виступав проти президента Януковича", - додав він, згодом підкресливши, що Росія "ніколи не брала і не збирається брати участі в діях, спрямованих на повалення легітимної влади".

Відповідаючи на питання, чи поважає він суверенітет України, російський лідер відповів ствердно, зауваживши, що "ми хотіли би, щоб і інші країни поважали суверенітет інших країн, зокрема й України".

"А поважати суверенітет - це значить не допускати державних переворотів, антиконституційних дій і незаконного зміщення легітимної влади", - пояснив він.

Раніше представник держдепу США Вікторія Нуланд заявила, що США не фінансували акції протесту, які завершились зміною влади в країні.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Ми прагнемо до успіху незалежної та єдиної України

Rex Tillerson
Рекс В. Тіллерсон Державний секретар США

Хоча Захід продовжує шукати нових продуктивних відносин з пострадянською Росією, на сьогоднішній день це виявилося невчасним, оскільки після спроби попереднього керівництва відновити відносини з Росією та американсько - європейськими відносинами Росія вторглась у сусідню Грузію в 2008 році та в У

Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі

Gordon M. Hahn
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон

Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.