Росія, Сирія: офіційний Вашингтон розкритикував візит Асада в Москву
Білий дім жорстко розкритикував президента Сирії Башара Асада за його візит до Москви, а Росію - за привітний прийом сирійському лідеру.
Візит Башара Асада до Москви, який здивував багатьох, відбувся у вівторок, через три тижні після початку бомбардувань Росії позицій "Ісламської держави" та інших антиурядових угруповань.
Асад не залишав Дамаск з початку збройного протистояння в країні в 2011 році, яке забрало, як стверджують, понад чверть мільйона життів.
Президент Асад висловив подяку Москві за її втручання у військовий конфлікт, відзначивши, що завдяки цьому зупинили небезпечне поширення тероризму в Сирії.
У своїй заяві у відповідь Володимир Путін висловив сподівання, що вирішення сирійського кризи можливе на основі політичного процесу за участю всіх політичних сил, етнічних і релігійних груп.
Приймаючи Башара Асада в Москві, президент Путін надіслав Заходу чіткий сигнал: Москва є ключовим гравцем на Близькому Сході, і вирішення сирійського конфлікту не знайдуть без участі Росії.
Впевненість Асада зростає
Представник Білого дому Ерік Шульц заявив, що нинішні відносини між Москвою і Дамаском ставлять під загрозу перспективу політичного врегулювання у Сирії.
"Ми вважаємо, що привітний прийом, наданий Асаду, який застосовував хімічну зброю проти свого народу, розходиться із заявленою Росією метою забезпечити політичний перехід влади в Сирії", - заявивпан Шульц.
Представник держдепартаменту Джон Кірбі зі свого боку зазначив, що візит не став для нього несподіванкою.
"Не дивно, що Башар Асад прилетів до Москви, враховуючи взаємини Росії і Сирії і військову активність, яка нещодавно почалася, і яку Росія веде в Сирії в інтересах Башара Асада", - заявив Кірбі.
На думку представників США, військова допомога Росії вселила впевненість в уряд Асада, що може призвести до подальшого затягування конфлікту.
Володимир Путін тим часом встиг обговорити подробиці візиту Башара Асада до Москви з низкою лідерів країн Близького Сходу, в тому числі з Саудівською Аравією і Туреччиною, які, як відомо, надають підтримку сирійським повстанцям.
Російський президент також поговорив на цю тему і з лідерами Єгипту і Йорданії, повідомляють російські інформаційні агентства.
За словами турецького прем'єра Ахмета Давутоглу, після цього візиту "сирійський уряд втратив будь-яку легітимність".
Аналіз
Несподіваний візит президента Асада до Москви говорить про те, що опальний сирійський лідер почав почувати себе набагато впевненіше.
Вперше з моменту початку громадянської війни в Сирії він не побоявся залишити Дамаск.
Це також демонструє, наскільки Росія впевнена в нинішньому сирійському режимі. Принаймні, в даний момент президент Путін має намір підтримувати Асада і далі.
Крім того, окрім військового втручання у сирійський конфлікт Росія починає висувати плани щодо його дипломатичного врегулювання. Путін обговорив це питання з іншими регіональними гравцями: Туреччиною, Саудівською Аравією, Йорданією та Єгиптом.
Сигнал, що посилається Путіним, досить простий. Дорога до дипломатичного врегулювання сирійського конфлікту пролягає тепер через Москву, і Башар Асад неминуче повинен бути - принаймні, на нинішньому етапі - ключовим учасником переговорів.
Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND
Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь
2013 рік – найбільш складний для Ірану
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND
Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи
-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?