Росія, Сирія: офіційний Вашингтон розкритикував візит Асада в Москву

22 Oct, 2015 | |

 Білий дім жорстко розкритикував президента Сирії Башара Асада за його візит до Москви, а Росію - за привітний прийом сирійському лідеру.
Візит Башара Асада до Москви, який здивував багатьох, відбувся у вівторок, через три тижні після початку бомбардувань Росії позицій "Ісламської держави" та інших антиурядових угруповань.

Асад не залишав Дамаск з початку збройного протистояння в країні в 2011 році, яке забрало, як стверджують, понад чверть мільйона життів.
Президент Асад висловив подяку Москві за її втручання у військовий конфлікт, відзначивши, що завдяки цьому зупинили небезпечне поширення тероризму в Сирії.

У своїй заяві у відповідь Володимир Путін висловив сподівання, що вирішення сирійського кризи можливе на основі політичного процесу за участю всіх політичних сил, етнічних і релігійних груп.

Приймаючи Башара Асада в Москві, президент Путін надіслав Заходу чіткий сигнал: Москва є ключовим гравцем на Близькому Сході, і вирішення сирійського конфлікту не знайдуть без участі Росії.

 

Впевненість Асада зростає

Представник Білого дому Ерік Шульц заявив, що нинішні відносини між Москвою і Дамаском ставлять під загрозу перспективу політичного врегулювання у Сирії.

"Ми вважаємо, що привітний прийом, наданий Асаду, який застосовував хімічну зброю проти свого народу, розходиться із заявленою Росією метою забезпечити політичний перехід влади в Сирії", - заявивпан Шульц.
Представник держдепартаменту Джон Кірбі зі свого боку зазначив, що візит не став для нього несподіванкою.

"Не дивно, що Башар Асад прилетів до Москви, враховуючи взаємини Росії і Сирії і військову активність, яка нещодавно почалася, і яку Росія веде в Сирії в інтересах Башара Асада", - заявив Кірбі.

На думку представників США, військова допомога Росії вселила впевненість в уряд Асада, що може призвести до подальшого затягування конфлікту.
Володимир Путін тим часом встиг обговорити подробиці візиту Башара Асада до Москви з низкою лідерів країн Близького Сходу, в тому числі з Саудівською Аравією і Туреччиною, які, як відомо, надають підтримку сирійським повстанцям.

Російський президент також поговорив на цю тему і з лідерами Єгипту і Йорданії, повідомляють російські інформаційні агентства.
За словами турецького прем'єра Ахмета Давутоглу, після цього візиту "сирійський уряд втратив будь-яку легітимність".

 

Аналіз

Несподіваний візит президента Асада до Москви говорить про те, що опальний сирійський лідер почав почувати себе набагато впевненіше.
Вперше з моменту початку громадянської війни в Сирії він не побоявся залишити Дамаск.

Це також демонструє, наскільки Росія впевнена в нинішньому сирійському режимі. Принаймні, в даний момент президент Путін має намір підтримувати Асада і далі.

Крім того, окрім військового втручання у сирійський конфлікт Росія починає висувати плани щодо його дипломатичного врегулювання. Путін обговорив це питання з іншими регіональними гравцями: Туреччиною, Саудівською Аравією, Йорданією та Єгиптом.

Сигнал, що посилається Путіним, досить простий. Дорога до дипломатичного врегулювання сирійського конфлікту пролягає тепер через Москву, і Башар Асад неминуче повинен бути - принаймні, на нинішньому етапі - ключовим учасником переговорів.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі:

США з імпортера стали експортером газу

Френк Веррастро
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.