Польща: триває процес формування складу Уряду

10 Nov, 2015 | |

Польща отримала сильний уряд, хоч в його формування і не брала участі майбутній прем’єр-міністр Беата Шидло, каже політолог Александер Смолар в коментарі польській Gazeta Wyborcza.
За його словами, Шидло публічно відсторонили від формування уряду, в якому з’явилося кілька сильних, навіть радикальних міністрів, каже експерт.
На його думку, політик буде своєрідним посередником між такими міністрами та Ярославом Качинським, головою право-центристської партії "Право та Справедливість", яка перемогла на виборах.

Політолог вважає, що головною метою Качинського буде "суспільно-культурна революція", зокрема перебудова системи освіти з акцентом на історичну політику, перебудова засобів масової інформації, з можливим тиском на приватні медіа.
"Буде сильне зближення з костелом та поступова клерикалізація держави", - передбачає Смолар.
"Але Польща – то демократична країна. Буде також поважний опір, - каже експерт, та додає, - Жодній владі не вистачить чотири роки, аби впровадити усі зміни".

 

Помилка Німеччини

Майбутній польський міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський, якого експерти відносять до радикального крила нового уряду, заявив, що Німеччина допустила ряд помилок в вирішенні проблеми мігрантів, пише видання Rzeczpospolita.

За його словами, Німеччина не робила різниці між економічними мігрантами та біженцями, через що до країни в’їхало багато заробітчан з Балканських країн.
"Польща не зобов’язана приймати в себе заробітчан, адже ми самі постачаємо мільйони трудових мігрантів до Європи, а в Польщі півтора мільйони людей сидить без роботи", - сказав майбутній міністр закордонних справ.
З іншого боку, дипломат запевнив, що Польща готова виконати свої зобов’язання щодо біженців. "Всі, хто втікає від війни та може довести, що були, або можуть бути репресовані, якщо повернуться, мають право просити політичний притулок, а Польща зобов’язана ці подання розглянути", - каже він.
Майбутній міністр також заявив, що Польща інформуватиме Євросоюз про мігрантів з України. "Польща видала українцям вже понад півмільйона дозволів на проживання та роботу (в країні)", - каже він, та вважає, що цю квоту мають врахована при розподілі мігрантів з інших континентів.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

Забезпечити припинення будівництва Північного потоку 2

Тед Круз
Тед Круз
сенатор США від штату Техас

"Північний потік 2 становить серйозну загрозу національній безпеці США та нашим європейським союзникам", - сказав сенатор Тед Круз. "Закон про захист енергетичної безпеки Європи буде протидіяти експансіонізму Росії, орієнтуючи

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі: