Росія, Таджикистан: російські військові залишають гарнізон у місті Куляб

01 Dec, 2015 | |

 До середини грудня цього року Кулябський 149-й механізований полк 201-ї російської військової бази, розташованої на території Таджикистану, повинен повністю покинути це місто. З Куляба російських військовослужбовців відправляють в інші гарнізони.

Військова база створена на основі 201-ї мотострілецької дивізії в жовтні 2005 року. До її складу входять три мотострілкових полку, частини бойового, технічного і тилового забезпечення. Частини та підрозділи бази розташовані в трьох гарнізонах (Душанбе, Куляб і Курган-Тюбе), восьми військових містечках.

У Республіці Таджикистан 201-а військова база знаходиться на підставі Договору про колективну безпеку 1992 року, Договору про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу 1993 року. Крім того, в квітні 1999 року було підписано спеціальний Договір про статус і умови перебування російської військової бази на таджицькій території. 16 жовтня 2004 Російська Федерація і Республіка Таджикистан уклали міжурядову угоду про склад та організаційно-штатній структурі бази.


Військовослужбовці 201 ВБ проходять військову службу відповідно до законів Російської Федерації «Про статус військовослужбовця», «Про військовий обов'язок і військову службу», а також керівними документами Міністерства оборони Російської Федерації, що регламентують проходження служби за контрактом.

Для військовослужбовців 201 ВБ встановлені пільги, визначені наказом Міністра оборони Російської Федерації № 9 від 4.01.1996 р, у тому числі:
- Вислуга років для нарахування пенсії зараховується з розрахунку 1 місяць служби військовослужбовця за 3 місяці;
- Встановлюється оклад по військової посади і оклад за військове звання в подвійному розмірі;
- Бронювання житлової площі за старим місцем проживання;
- Безкоштовний проїзд до місця проведення відпустки і назад військовослужбовцю та членам його сім'ї;
- Щорічна основна відпустка, залежно від вислуги років від 30 діб до 45 діб

 

«Чисельність російського з'єднання, так само як і його завдання, не зміниться. З трьох російських військових об'єктів в регіоні залишаться два: механізований полк і оптико-електронний вузол Космічних військ «Вікно». Передислокація узгоджена з Міністерством оборони Республіка Таджикистан і носить плановий характер. Вона обумовлена інтересами підвищення боєготовності і нарощуванням бойового потенціалу з'єднання. Військове містечко у Кулябі буде передано у відання органів влади Республіки Таджикистан », - було сказано в повідомленні Центрального військового округу (ЦВО).

Новина про виведення російської військової частини з Куляба не стала повною сенсацією. Це питання прописане в Угоді про умови перебування на території РТ 201-ї російської військової бази, підписаний 5 жовтня 2012 року в Душанбе. У п'ятій статті цього документа говориться: «Сторони розглянуть питання про виведення військових формувань російської військової бази за межі адміністративно-територіальних меж міст Курган-Тюбе і Куляб Хатлонської області Республіки Таджикистан протягом 5 років».

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.

Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот: