Росія, Таджикистан: російські військові залишають гарнізон у місті Куляб

01 Dec, 2015 | |

 До середини грудня цього року Кулябський 149-й механізований полк 201-ї російської військової бази, розташованої на території Таджикистану, повинен повністю покинути це місто. З Куляба російських військовослужбовців відправляють в інші гарнізони.

Військова база створена на основі 201-ї мотострілецької дивізії в жовтні 2005 року. До її складу входять три мотострілкових полку, частини бойового, технічного і тилового забезпечення. Частини та підрозділи бази розташовані в трьох гарнізонах (Душанбе, Куляб і Курган-Тюбе), восьми військових містечках.

У Республіці Таджикистан 201-а військова база знаходиться на підставі Договору про колективну безпеку 1992 року, Договору про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу 1993 року. Крім того, в квітні 1999 року було підписано спеціальний Договір про статус і умови перебування російської військової бази на таджицькій території. 16 жовтня 2004 Російська Федерація і Республіка Таджикистан уклали міжурядову угоду про склад та організаційно-штатній структурі бази.


Військовослужбовці 201 ВБ проходять військову службу відповідно до законів Російської Федерації «Про статус військовослужбовця», «Про військовий обов'язок і військову службу», а також керівними документами Міністерства оборони Російської Федерації, що регламентують проходження служби за контрактом.

Для військовослужбовців 201 ВБ встановлені пільги, визначені наказом Міністра оборони Російської Федерації № 9 від 4.01.1996 р, у тому числі:
- Вислуга років для нарахування пенсії зараховується з розрахунку 1 місяць служби військовослужбовця за 3 місяці;
- Встановлюється оклад по військової посади і оклад за військове звання в подвійному розмірі;
- Бронювання житлової площі за старим місцем проживання;
- Безкоштовний проїзд до місця проведення відпустки і назад військовослужбовцю та членам його сім'ї;
- Щорічна основна відпустка, залежно від вислуги років від 30 діб до 45 діб

 

«Чисельність російського з'єднання, так само як і його завдання, не зміниться. З трьох російських військових об'єктів в регіоні залишаться два: механізований полк і оптико-електронний вузол Космічних військ «Вікно». Передислокація узгоджена з Міністерством оборони Республіка Таджикистан і носить плановий характер. Вона обумовлена інтересами підвищення боєготовності і нарощуванням бойового потенціалу з'єднання. Військове містечко у Кулябі буде передано у відання органів влади Республіки Таджикистан », - було сказано в повідомленні Центрального військового округу (ЦВО).

Новина про виведення російської військової частини з Куляба не стала повною сенсацією. Це питання прописане в Угоді про умови перебування на території РТ 201-ї російської військової бази, підписаний 5 жовтня 2012 року в Душанбе. У п'ятій статті цього документа говориться: «Сторони розглянуть питання про виведення військових формувань російської військової бази за межі адміністративно-територіальних меж міст Курган-Тюбе і Куляб Хатлонської області Республіки Таджикистан протягом 5 років».

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.

Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Alireza Nader
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?