Росія, Таджикистан: російські військові залишають гарнізон у місті Куляб

01 Dec, 2015 | |

 До середини грудня цього року Кулябський 149-й механізований полк 201-ї російської військової бази, розташованої на території Таджикистану, повинен повністю покинути це місто. З Куляба російських військовослужбовців відправляють в інші гарнізони.

Військова база створена на основі 201-ї мотострілецької дивізії в жовтні 2005 року. До її складу входять три мотострілкових полку, частини бойового, технічного і тилового забезпечення. Частини та підрозділи бази розташовані в трьох гарнізонах (Душанбе, Куляб і Курган-Тюбе), восьми військових містечках.

У Республіці Таджикистан 201-а військова база знаходиться на підставі Договору про колективну безпеку 1992 року, Договору про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу 1993 року. Крім того, в квітні 1999 року було підписано спеціальний Договір про статус і умови перебування російської військової бази на таджицькій території. 16 жовтня 2004 Російська Федерація і Республіка Таджикистан уклали міжурядову угоду про склад та організаційно-штатній структурі бази.


Військовослужбовці 201 ВБ проходять військову службу відповідно до законів Російської Федерації «Про статус військовослужбовця», «Про військовий обов'язок і військову службу», а також керівними документами Міністерства оборони Російської Федерації, що регламентують проходження служби за контрактом.

Для військовослужбовців 201 ВБ встановлені пільги, визначені наказом Міністра оборони Російської Федерації № 9 від 4.01.1996 р, у тому числі:
- Вислуга років для нарахування пенсії зараховується з розрахунку 1 місяць служби військовослужбовця за 3 місяці;
- Встановлюється оклад по військової посади і оклад за військове звання в подвійному розмірі;
- Бронювання житлової площі за старим місцем проживання;
- Безкоштовний проїзд до місця проведення відпустки і назад військовослужбовцю та членам його сім'ї;
- Щорічна основна відпустка, залежно від вислуги років від 30 діб до 45 діб

 

«Чисельність російського з'єднання, так само як і його завдання, не зміниться. З трьох російських військових об'єктів в регіоні залишаться два: механізований полк і оптико-електронний вузол Космічних військ «Вікно». Передислокація узгоджена з Міністерством оборони Республіка Таджикистан і носить плановий характер. Вона обумовлена інтересами підвищення боєготовності і нарощуванням бойового потенціалу з'єднання. Військове містечко у Кулябі буде передано у відання органів влади Республіки Таджикистан », - було сказано в повідомленні Центрального військового округу (ЦВО).

Новина про виведення російської військової частини з Куляба не стала повною сенсацією. Це питання прописане в Угоді про умови перебування на території РТ 201-ї російської військової бази, підписаний 5 жовтня 2012 року в Душанбе. У п'ятій статті цього документа говориться: «Сторони розглянуть питання про виведення військових формувань російської військової бази за межі адміністративно-територіальних меж міст Курган-Тюбе і Куляб Хатлонської області Республіки Таджикистан протягом 5 років».

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Ми прагнемо до успіху незалежної та єдиної України

Rex Tillerson
Рекс В. Тіллерсон Державний секретар США

Хоча Захід продовжує шукати нових продуктивних відносин з пострадянською Росією, на сьогоднішній день це виявилося невчасним, оскільки після спроби попереднього керівництва відновити відносини з Росією та американсько - європейськими відносинами Росія вторглась у сусідню Грузію в 2008 році та в У

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.