Росія, Таджикистан: російські військові залишають гарнізон у місті Куляб

01 Dec, 2015 | |

 До середини грудня цього року Кулябський 149-й механізований полк 201-ї російської військової бази, розташованої на території Таджикистану, повинен повністю покинути це місто. З Куляба російських військовослужбовців відправляють в інші гарнізони.

Військова база створена на основі 201-ї мотострілецької дивізії в жовтні 2005 року. До її складу входять три мотострілкових полку, частини бойового, технічного і тилового забезпечення. Частини та підрозділи бази розташовані в трьох гарнізонах (Душанбе, Куляб і Курган-Тюбе), восьми військових містечках.

У Республіці Таджикистан 201-а військова база знаходиться на підставі Договору про колективну безпеку 1992 року, Договору про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу 1993 року. Крім того, в квітні 1999 року було підписано спеціальний Договір про статус і умови перебування російської військової бази на таджицькій території. 16 жовтня 2004 Російська Федерація і Республіка Таджикистан уклали міжурядову угоду про склад та організаційно-штатній структурі бази.


Військовослужбовці 201 ВБ проходять військову службу відповідно до законів Російської Федерації «Про статус військовослужбовця», «Про військовий обов'язок і військову службу», а також керівними документами Міністерства оборони Російської Федерації, що регламентують проходження служби за контрактом.

Для військовослужбовців 201 ВБ встановлені пільги, визначені наказом Міністра оборони Російської Федерації № 9 від 4.01.1996 р, у тому числі:
- Вислуга років для нарахування пенсії зараховується з розрахунку 1 місяць служби військовослужбовця за 3 місяці;
- Встановлюється оклад по військової посади і оклад за військове звання в подвійному розмірі;
- Бронювання житлової площі за старим місцем проживання;
- Безкоштовний проїзд до місця проведення відпустки і назад військовослужбовцю та членам його сім'ї;
- Щорічна основна відпустка, залежно від вислуги років від 30 діб до 45 діб

 

«Чисельність російського з'єднання, так само як і його завдання, не зміниться. З трьох російських військових об'єктів в регіоні залишаться два: механізований полк і оптико-електронний вузол Космічних військ «Вікно». Передислокація узгоджена з Міністерством оборони Республіка Таджикистан і носить плановий характер. Вона обумовлена інтересами підвищення боєготовності і нарощуванням бойового потенціалу з'єднання. Військове містечко у Кулябі буде передано у відання органів влади Республіки Таджикистан », - було сказано в повідомленні Центрального військового округу (ЦВО).

Новина про виведення російської військової частини з Куляба не стала повною сенсацією. Це питання прописане в Угоді про умови перебування на території РТ 201-ї російської військової бази, підписаний 5 жовтня 2012 року в Душанбе. У п'ятій статті цього документа говориться: «Сторони розглянуть питання про виведення військових формувань російської військової бази за межі адміністративно-територіальних меж міст Курган-Тюбе і Куляб Хатлонської області Республіки Таджикистан протягом 5 років».

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Ельмар Брок
Голова комітету з закордонних справ Європарламенту

Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри

Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

ШАЛЛЕНБЕРГ
Александр Шалленберг
Федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Австрії

В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки:

Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі

Gordon M. Hahn
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон

Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ