Кремль зачищає силовиків, причетних до окупації Криму?

04 Jan, 2016 | |

Протягом останніх двох тижнів в Росії раптово померли два високо посадовця Міністерства оборони Російської Федерації, які в 2014 році планували та реалізовували спеціальну операцію по окупації території Автономної Республіки Крим. Це виглядає як свідома зачистка режимом Путіна людей, які б за певних обставин змогли дати свідчення про ганебне захоплення Кримського півострова.

Другий 

04 січня 2016 року в Москві раптово на 59-му році життя помер керівник Головного розвідувального управління Міністерства оборони Російської Федерації Ігор СЕРГУН, який працював на цій посаді починаючи з 26 грудня 2011 року. До речі, у 1998 році, у розпал конфлікту на Балканах, покійний працював військовим аташе в Посольстві Росії в столиці Албанії місті Тирані. Цілком ймовірно, що його військовий досвід під час Балканської кампанії знадобився під час планування операції по окупації Криму.

Наразі немає жодних подробиць про те, що ж насправді призвело до смерті головного військового розвідника Росії. Та й зрештою марно чекати на якійсь нові деталі. Зрозуміло, що смерть людини, яка очолювала Головне управління військової розвідки, так і залишиться загадкою. Натомість важливим є той факт, що саме військові, включно із військовими розвідниками, в деталях планували окупацію українського півострова у 2014 році. Про це, зокрема, із гордістю говорив у документальному фільмі «Крим. Повернення на батьківщину» сам російський президент Володимир Путін. А ті, хто планував цю аферу світового масштабу, краще за усіх були обізнані з кожною найдрібнішою її деталлю. Отже, головний військовий розвідник був носієм цілком таємної інформації, яка б могла пролити світло на роль, яку відіграв Путін під час окупації півострова. Можливо, саме цей фактор і призвів до його раптової смерті.

Також Ігор Сергун готував і мав подати до Держдуми РФ доповідь про ситуацію на Донбасі. 

На фото: Ігор Сергун

До речі, Путін швидше за усіх відреагував на смерть Сергуна, діями якого він так пишався ще рік тому. Так, у телеграмі, адресованій рідним та близьким померлого, Путін зазначає, що усе життя Сергуна – від курсанта Суворівського училища до начальнику ГУР – була присвячена служінню Росії та її збройним силам. У згаданій телеграмі також зазначаються визначні особисті якості померлого. І все.

За дії, що підривають або загрозливі територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України Сергун був включений в санкційні списки Євросоюзу та України.

 

А хто був першим?

27 грудня 2015 року від раптової смерті (зупинка серця) помер інших російський військовий високо посадовець, начальник штабу військово-десантних військо Російської Федерації, генерал-майор Олександр ШУШУКІН. Про це повідомив сайт Рязанського вищого військово-повітряного командного училища.


На фото: Александр Шушукін

У співчутті, опублікованому на сайті училища, була вказано на те, що Шушукін мав великий бойовий досвід, отриманий під час проведення операцій по «відновленню конституційного ладу на Північному Кавказі та в колишній Югославії». Під час окупації Криму він здійснював керування десантними підрозділами.

Висновки

У біографіях двох російських високо посадовців, які протягом останніх тижнів померли від раптової смерті, є кілька схожих епізодів: 1) вони брали участь у військових діях на території колишньої Югославії та 2) вони використовували балканський досвід під час планування та реалізації масштабної спецоперації, пов’язаної із окупацією Криму.

Їх раптові смерті можуть просто збігтися в часі. А можуть і не бути випадковими. Як би там не було, час покаже, що за ними стоїть.

 

Володимир Денисюк, старший аналітик групи Geostrategy

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

ЄС готовий до будь-яких сценаріїв

Borell
Жозеп Боррель
Високий Представник ЄС із зовнішньої і безпекової політики

ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.

Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

ШАЛЛЕНБЕРГ
Александр Шалленберг
Федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Австрії

В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки:

Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Ельмар Брок
Голова комітету з закордонних справ Європарламенту

Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри