Кремль зачищає силовиків, причетних до окупації Криму?

04 Jan, 2016 | |

Протягом останніх двох тижнів в Росії раптово померли два високо посадовця Міністерства оборони Російської Федерації, які в 2014 році планували та реалізовували спеціальну операцію по окупації території Автономної Республіки Крим. Це виглядає як свідома зачистка режимом Путіна людей, які б за певних обставин змогли дати свідчення про ганебне захоплення Кримського півострова.

Другий 

04 січня 2016 року в Москві раптово на 59-му році життя помер керівник Головного розвідувального управління Міністерства оборони Російської Федерації Ігор СЕРГУН, який працював на цій посаді починаючи з 26 грудня 2011 року. До речі, у 1998 році, у розпал конфлікту на Балканах, покійний працював військовим аташе в Посольстві Росії в столиці Албанії місті Тирані. Цілком ймовірно, що його військовий досвід під час Балканської кампанії знадобився під час планування операції по окупації Криму.

Наразі немає жодних подробиць про те, що ж насправді призвело до смерті головного військового розвідника Росії. Та й зрештою марно чекати на якійсь нові деталі. Зрозуміло, що смерть людини, яка очолювала Головне управління військової розвідки, так і залишиться загадкою. Натомість важливим є той факт, що саме військові, включно із військовими розвідниками, в деталях планували окупацію українського півострова у 2014 році. Про це, зокрема, із гордістю говорив у документальному фільмі «Крим. Повернення на батьківщину» сам російський президент Володимир Путін. А ті, хто планував цю аферу світового масштабу, краще за усіх були обізнані з кожною найдрібнішою її деталлю. Отже, головний військовий розвідник був носієм цілком таємної інформації, яка б могла пролити світло на роль, яку відіграв Путін під час окупації півострова. Можливо, саме цей фактор і призвів до його раптової смерті.

Також Ігор Сергун готував і мав подати до Держдуми РФ доповідь про ситуацію на Донбасі. 

На фото: Ігор Сергун

До речі, Путін швидше за усіх відреагував на смерть Сергуна, діями якого він так пишався ще рік тому. Так, у телеграмі, адресованій рідним та близьким померлого, Путін зазначає, що усе життя Сергуна – від курсанта Суворівського училища до начальнику ГУР – була присвячена служінню Росії та її збройним силам. У згаданій телеграмі також зазначаються визначні особисті якості померлого. І все.

За дії, що підривають або загрозливі територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України Сергун був включений в санкційні списки Євросоюзу та України.

 

А хто був першим?

27 грудня 2015 року від раптової смерті (зупинка серця) помер інших російський військовий високо посадовець, начальник штабу військово-десантних військо Російської Федерації, генерал-майор Олександр ШУШУКІН. Про це повідомив сайт Рязанського вищого військово-повітряного командного училища.


На фото: Александр Шушукін

У співчутті, опублікованому на сайті училища, була вказано на те, що Шушукін мав великий бойовий досвід, отриманий під час проведення операцій по «відновленню конституційного ладу на Північному Кавказі та в колишній Югославії». Під час окупації Криму він здійснював керування десантними підрозділами.

Висновки

У біографіях двох російських високо посадовців, які протягом останніх тижнів померли від раптової смерті, є кілька схожих епізодів: 1) вони брали участь у військових діях на території колишньої Югославії та 2) вони використовували балканський досвід під час планування та реалізації масштабної спецоперації, пов’язаної із окупацією Криму.

Їх раптові смерті можуть просто збігтися в часі. А можуть і не бути випадковими. Як би там не було, час покаже, що за ними стоїть.

 

Володимир Денисюк, старший аналітик групи Geostrategy

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.

Стівен ПАЙФЕР
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса

Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.

Румунія проти додаткових передумов для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Адріан Северин (Adrian Severin)
Адріан Северин (Adrian Severin), депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія)

Адріан Северин, депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія), про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом:

Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

ШАЛЛЕНБЕРГ
Александр Шалленберг
Федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Австрії

В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки: