Міжнародні рейтинги: Україна лідирує за рівнем корупції

27 Jan, 2016 | |

 Україна отримала 27 балів і посіла 130-ту позицію серед 168 країн у щорічному "Індексі сприйняття корупції" за 2015 рік, який оприлюднив міжнародний рух з протидії корупції Transparency International.

Країна опинилась на одному місці із Парагваєм, Нікарагуа, Непалом, Іраном та Камеруном і дещо нижче, ніж Росія. Минулого року Україна була на 142 місці.
В українському підрозділі Transparency International пояснюють такі низькі показники зволіканням із реальним покаранням хабарників, а також збільшенням корупції у відносинах бізнесу і влади.

 

Один бал

Лідером рейтингу, як і торік, є Данія. Далі йдуть Фінляндія і Швеція. Найбільш корумпованими країнами, згідно з індексом, є Афганістан, Північна Корея та Сомалі.
Країн, які поліпшили свої показники в цьому Індексі, більше ніж тих, у кого вони погіршились, зазначає Transparency International.
Україна отримала на один бал більше, ніж позаторік - 27 балів за шкалою від 0, що позначає вкрай високий рівень сприйняття корупції, до 100 - вкрай низький.
Зволікання із реальним покаранням хабарників, а також збільшення корупційної складової у стосунках бізнесу та влади не дають Україні зробити рішучій крок уперед Transparency International Україна
Чим більший у країни бал, тим вище вона у списку.

Як відзначає організація, дві третини країн отримали менше 50 балів.
Росія отримала 29 балів, Білорусія - 32, Молдова - 33, Румунія - 46.
Найпомітніше погіршилися показники Бразилії - країна втратила п'ять балів і опустилася на сім позицій, отримавши 76 місце, кажуть у Transparency. Зокрема там згадали про скандал довкола нафтової компанії Petrobras.
Загалом за останні чотири роки, як відзначають дослідники, різко погіршилися показники Лівії, Австралії, Бразилії, Іспанії й Туреччини.

А найпомітніше покращили свої позиції Греція, Сенегал і Велика Британія.
Індекс показує сприйняття рівня корупції в державному секторі й базується на експертних оцінках.
"Поліпшити показники країни можливо за допомогою системи відкритого уряду, завдяки якій громадськість може залучати лідерів країни до відповідальності. В той час як низькі показники - ознака панівного хабарництва, недостатності покарання за корупцію і наявності державних інститутів, які не реагують на потреби громадян", - підсумовують в Transparency International

 

Поради для України

Transparency International Україна відзначає, що країні вдалось трохи покращити показники завдяки "збільшенню суспільного осуду корупціонерів, створенню антикорупційних органів і появі руху викривачів корупції".
"Зволікання із реальним покаранням хабарників, а також збільшення корупційної складової у відносинах бізнесу і влади не дають Україні зробити рішучий крок уперед за показниками "Індексу сприйняття корупції", - кажуть представники руху.

Вони рекомендують владі вжити заходи для антикорупційних змін. Зокрема "невідкладно забезпечити роботу незалежних антикорупційних органів", а також провести "реальну судову реформу".
Експерти радять довести до завершення "розслідування злочинів режиму" екс-президента Віктора Януковича, а також "припинити ганебну суддівську практику звільнення високопосадовців-хабарників від ув’язнення".
Також експерти радять втілити закони про прозоре фінансування політичних партій і про публічні закупівлі.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.

Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul)
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті

Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.