Білорусь: отримає кредит Євразійського фонду стабілізації і розвитку на суму 2 млрд. доларів США
Прес-служба Міністерства фінансів Білорусі, повідомила що угоду було підписано 25 березня. Документом передбачено "виділення фінансових ресурсів на суму 2 млрд. доларів США на підтримку заходів економічної політики і структурних перетворень уряду і Національного банку Республіки Білорусь на 2016-2018 роки, схвалених Радою Євразійського фонду стабілізації і розвитку 25 березня".
Позика буде надана окремими траншами, кожен терміном 10 років, включаючи п'ятирічний пільговий період. Надходження в республіканський бюджет коштів першого траншу кредиту в розмірі 500 млн. доларів очікується в найближчі дні.
"Решта шість траншів будуть надаватися в міру виконання відповідних умов, з них два транші в 2016 році, три транші в 2017 році і один транш в 2018 році", - повідомляє в свою чергу Євразійський банк розвитку, який є керуючим засобами Євразійського фонду стабілізації і розвитку.
Раніше заступник голови правління Національного банку Тарас Надольний заявляв, що в 2016 році Білорусь розраховує отримати від євразійського фонду 1,1 млрд. доларів.
Заявку на отримання кредиту Євразійського фонду стабілізації і розвитку Білорусь направила в березні 2015 року. Двічі (у липні і в грудні) рада фонду відкладала рішення про надання кредитних ресурсів Білорусі.
Питання про надання євразійського кредиту Білорусі обговорювалося в третій декаді лютого в ході засідання Вищої держради Союзної держави за участю Володимира Путіна і Олександра Лукашенка. Після засідання Лукашенко заявив, що російське керівництво надасть фінансову підтримку білоруській економіці.
Валютні зобов'язання Мінфіну Білорусі (в рамках платежів за зовнішнім боргом) по міждержавним кредитам Росії і попереднім кредитом ЕФСР складають в поточному році суму еквівалентну майже 1 млрд. 150 млн. доларів.
Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри
Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

Александр Шалленберг
В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки:
Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України

Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу
Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.