Білорусь: отримає кредит Євразійського фонду стабілізації і розвитку на суму 2 млрд. доларів США

29 Mar, 2016 | |

Прес-служба Міністерства фінансів Білорусі, повідомила що угоду було підписано 25 березня. Документом передбачено "виділення фінансових ресурсів на суму 2 млрд. доларів США на підтримку заходів економічної політики і структурних перетворень уряду і Національного банку Республіки Білорусь на 2016-2018 роки, схвалених Радою Євразійського фонду стабілізації і розвитку 25 березня".

Позика буде надана окремими траншами, кожен терміном 10 років, включаючи п'ятирічний пільговий період. Надходження в республіканський бюджет коштів першого траншу кредиту в розмірі 500 млн. доларів очікується в найближчі дні.
"Решта шість траншів будуть надаватися в міру виконання відповідних умов, з них два транші в 2016 році, три транші в 2017 році і один транш в 2018 році", - повідомляє в свою чергу Євразійський банк розвитку, який є керуючим засобами Євразійського фонду стабілізації і розвитку.

Раніше заступник голови правління Національного банку Тарас Надольний заявляв, що в 2016 році Білорусь розраховує отримати від євразійського фонду 1,1 млрд. доларів.

Заявку на отримання кредиту Євразійського фонду стабілізації і розвитку Білорусь направила в березні 2015 року. Двічі (у липні і в грудні) рада фонду відкладала рішення про надання кредитних ресурсів Білорусі.

Питання про надання євразійського кредиту Білорусі обговорювалося в третій декаді лютого в ході засідання Вищої держради Союзної держави за участю Володимира Путіна і Олександра Лукашенка. Після засідання Лукашенко заявив, що російське керівництво надасть фінансову підтримку білоруській економіці.
Валютні зобов'язання Мінфіну Білорусі (в рамках платежів за зовнішнім боргом) по міждержавним кредитам Росії і попереднім кредитом ЕФСР складають в поточному році суму еквівалентну майже 1 млрд. 150 млн. доларів.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.

Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі: