Білорусь: отримає кредит Євразійського фонду стабілізації і розвитку на суму 2 млрд. доларів США

29 Mar, 2016 | |

Прес-служба Міністерства фінансів Білорусі, повідомила що угоду було підписано 25 березня. Документом передбачено "виділення фінансових ресурсів на суму 2 млрд. доларів США на підтримку заходів економічної політики і структурних перетворень уряду і Національного банку Республіки Білорусь на 2016-2018 роки, схвалених Радою Євразійського фонду стабілізації і розвитку 25 березня".

Позика буде надана окремими траншами, кожен терміном 10 років, включаючи п'ятирічний пільговий період. Надходження в республіканський бюджет коштів першого траншу кредиту в розмірі 500 млн. доларів очікується в найближчі дні.
"Решта шість траншів будуть надаватися в міру виконання відповідних умов, з них два транші в 2016 році, три транші в 2017 році і один транш в 2018 році", - повідомляє в свою чергу Євразійський банк розвитку, який є керуючим засобами Євразійського фонду стабілізації і розвитку.

Раніше заступник голови правління Національного банку Тарас Надольний заявляв, що в 2016 році Білорусь розраховує отримати від євразійського фонду 1,1 млрд. доларів.

Заявку на отримання кредиту Євразійського фонду стабілізації і розвитку Білорусь направила в березні 2015 року. Двічі (у липні і в грудні) рада фонду відкладала рішення про надання кредитних ресурсів Білорусі.

Питання про надання євразійського кредиту Білорусі обговорювалося в третій декаді лютого в ході засідання Вищої держради Союзної держави за участю Володимира Путіна і Олександра Лукашенка. Після засідання Лукашенко заявив, що російське керівництво надасть фінансову підтримку білоруській економіці.
Валютні зобов'язання Мінфіну Білорусі (в рамках платежів за зовнішнім боргом) по міждержавним кредитам Росії і попереднім кредитом ЕФСР складають в поточному році суму еквівалентну майже 1 млрд. 150 млн. доларів.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Про окремі аспекти питань європейської безпеки

Ivo Daalder
Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО

Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?