Білорусь: отримає кредит Євразійського фонду стабілізації і розвитку на суму 2 млрд. доларів США

29 Mar, 2016 | |

Прес-служба Міністерства фінансів Білорусі, повідомила що угоду було підписано 25 березня. Документом передбачено "виділення фінансових ресурсів на суму 2 млрд. доларів США на підтримку заходів економічної політики і структурних перетворень уряду і Національного банку Республіки Білорусь на 2016-2018 роки, схвалених Радою Євразійського фонду стабілізації і розвитку 25 березня".

Позика буде надана окремими траншами, кожен терміном 10 років, включаючи п'ятирічний пільговий період. Надходження в республіканський бюджет коштів першого траншу кредиту в розмірі 500 млн. доларів очікується в найближчі дні.
"Решта шість траншів будуть надаватися в міру виконання відповідних умов, з них два транші в 2016 році, три транші в 2017 році і один транш в 2018 році", - повідомляє в свою чергу Євразійський банк розвитку, який є керуючим засобами Євразійського фонду стабілізації і розвитку.

Раніше заступник голови правління Національного банку Тарас Надольний заявляв, що в 2016 році Білорусь розраховує отримати від євразійського фонду 1,1 млрд. доларів.

Заявку на отримання кредиту Євразійського фонду стабілізації і розвитку Білорусь направила в березні 2015 року. Двічі (у липні і в грудні) рада фонду відкладала рішення про надання кредитних ресурсів Білорусі.

Питання про надання євразійського кредиту Білорусі обговорювалося в третій декаді лютого в ході засідання Вищої держради Союзної держави за участю Володимира Путіна і Олександра Лукашенка. Після засідання Лукашенко заявив, що російське керівництво надасть фінансову підтримку білоруській економіці.
Валютні зобов'язання Мінфіну Білорусі (в рамках платежів за зовнішнім боргом) по міждержавним кредитам Росії і попереднім кредитом ЕФСР складають в поточному році суму еквівалентну майже 1 млрд. 150 млн. доларів.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Ми повинні продовжити надавати підтримку

Боб Коркер (Bob Corker)
Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі

Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій

Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul)
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті

Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.