Білорусь: отримає кредит Євразійського фонду стабілізації і розвитку на суму 2 млрд. доларів США

29 Mar, 2016 | |

Прес-служба Міністерства фінансів Білорусі, повідомила що угоду було підписано 25 березня. Документом передбачено "виділення фінансових ресурсів на суму 2 млрд. доларів США на підтримку заходів економічної політики і структурних перетворень уряду і Національного банку Республіки Білорусь на 2016-2018 роки, схвалених Радою Євразійського фонду стабілізації і розвитку 25 березня".

Позика буде надана окремими траншами, кожен терміном 10 років, включаючи п'ятирічний пільговий період. Надходження в республіканський бюджет коштів першого траншу кредиту в розмірі 500 млн. доларів очікується в найближчі дні.
"Решта шість траншів будуть надаватися в міру виконання відповідних умов, з них два транші в 2016 році, три транші в 2017 році і один транш в 2018 році", - повідомляє в свою чергу Євразійський банк розвитку, який є керуючим засобами Євразійського фонду стабілізації і розвитку.

Раніше заступник голови правління Національного банку Тарас Надольний заявляв, що в 2016 році Білорусь розраховує отримати від євразійського фонду 1,1 млрд. доларів.

Заявку на отримання кредиту Євразійського фонду стабілізації і розвитку Білорусь направила в березні 2015 року. Двічі (у липні і в грудні) рада фонду відкладала рішення про надання кредитних ресурсів Білорусі.

Питання про надання євразійського кредиту Білорусі обговорювалося в третій декаді лютого в ході засідання Вищої держради Союзної держави за участю Володимира Путіна і Олександра Лукашенка. Після засідання Лукашенко заявив, що російське керівництво надасть фінансову підтримку білоруській економіці.
Валютні зобов'язання Мінфіну Білорусі (в рамках платежів за зовнішнім боргом) по міждержавним кредитам Росії і попереднім кредитом ЕФСР складають в поточному році суму еквівалентну майже 1 млрд. 150 млн. доларів.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.