Білорусь: прийняття нової військової доктрини

04 Apr, 2016 | |

 4 квітня 102 депутати проголосували за прийняття нової військової доктрини в першому читанні. Палата представників Національних зборів прийняла сьогодні в першому читанні законопроект "Про затвердження Військової доктрини Республіки Білорусь". У ній, крім іншого, відзначено зацікавленість у розвитку відносин з ЄС і взаєморозуміння з НАТО.

Як зазначив, представляючи документ, міністр оборони Білорусі Андрій Равка, попередня доктрина діяла з 2002 року, вона виконала своє призначення і вже не повністю відповідає сучасній реальності. Нова військова доктрина, за його словами, враховує зміни військово-політичної обстановки навколо країни, розширення спектру джерел військових загроз країні, уточнює підходи щодо визначення військових небезпек для Білорусі.

За останній час трансформувався характер самої збройної боротьби, підкреслив міністр. "Сьогодні крім класичних форм застосування збройних сил типовим стало використання стратегії непрямих дій. Вона передбачає ведення військових дій чужими руками, масове залучення радикальних екстремістських і терористичних організацій, приватних військових кампаній, широке використання протестного потенціалу населення".

«Практично це новий документ, в основу якого покладено аналіз ситуації, що складається в світі, в тому числі з-за кольорових революцій», - сказав Равка.

У доктрині також розширено перелік внутрішніх і зовнішніх загроз. "При цьому відповідно розширено і перелік заходів, які буде робити держава для забезпечення своєї військової безпеки. Вперше викладена активна позиція щодо запобігання військового конфлікту шляхом прийняття превентивних заходів стратегічного стримування", - повідомив глава Міноборони.

Крім того, зазначив він, в документі враховані "всі можливі варіанти розв'язання агресії проти Білорусі, в тому числі - на стадії внутрішнього збройного конфлікту, спровокованого ззовні за допомогою гібридних способів протиборства".

Равка також повідомив, що "поряд з розстановкою пріоритетів на союзницькі відносини" з Росією у військовій доктрині прописана зацікавленість у розвитку добросусідських і партнерських відносин з Євросоюзом, а також прагнення до відкритості і розвитку взаєморозуміння з НАТО. "Основна ідея - ми відкриті для співпраці для всіх, але за умови дотримання національних інтересів Білорусі", - заявив міністр.

Равка підкреслив: незважаючи на великий обсяг змін Військова доктрина Білорусі зберігає оборонний характер. Чисельність Збройних сил Білорусі - 64 932 особи, в тому числі 14 502 офіцера.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.

Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії

Ганс ван Баален
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів

Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.