Вірменія: країна наблизилась до визнання незалежності Нагірно-Карабаської республіки
Відповідний законопроект представив на засіданні уряду заступник міністра закордонних справ країни Шаварш Кочарян.
Тепер документ має розглянути парламент.
"Визнання незалежності НКР обумовлено результатами обговорень між Вірменією і НКР, враховуючи подальший розвиток ситуації в регіоні, в тому числі зовнішні фактори", - заявив Кочарян.
Проект закону підготували депутати парламенту Вірменії, представники опозиційних фракцій "Спадщина" та "Вірменський національний конгрес" Заруі Постанджян і екс-прем'єр Вірменії Грант Багратян.
Ситуація у Нагірному Карабасі різко загострилася на початку квітня, коли на лінії зіткнення азербайджанської армії і карабаських бійців, яких підтримує Вірменія, почалися запеклі бої із важкою зброєю.
Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією через Нагірний Карабах почався у 1988 році, коли переважно населена вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР.
У результаті бойових дій Азербайджан втратив контроль над Нагірним Карабахом і кількома прилеглими районами.
У Баку ці території вважають окупованими, а президент Ільхам Алієв не раз заявляв, що Азербайджан "має повне право військовим шляхом звільнити свої землі".
Про окремі аспекти питань європейської безпеки

Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО
Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.
Румунія проти додаткових передумов для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Адріан Северин (Adrian Severin), депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія)
Адріан Северин, депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія), про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом: