Вірменія: країна наблизилась до визнання незалежності Нагірно-Карабаської республіки
Відповідний законопроект представив на засіданні уряду заступник міністра закордонних справ країни Шаварш Кочарян.
Тепер документ має розглянути парламент.
"Визнання незалежності НКР обумовлено результатами обговорень між Вірменією і НКР, враховуючи подальший розвиток ситуації в регіоні, в тому числі зовнішні фактори", - заявив Кочарян.
Проект закону підготували депутати парламенту Вірменії, представники опозиційних фракцій "Спадщина" та "Вірменський національний конгрес" Заруі Постанджян і екс-прем'єр Вірменії Грант Багратян.
Ситуація у Нагірному Карабасі різко загострилася на початку квітня, коли на лінії зіткнення азербайджанської армії і карабаських бійців, яких підтримує Вірменія, почалися запеклі бої із важкою зброєю.
Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією через Нагірний Карабах почався у 1988 році, коли переважно населена вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР.
У результаті бойових дій Азербайджан втратив контроль над Нагірним Карабахом і кількома прилеглими районами.
У Баку ці території вважають окупованими, а президент Ільхам Алієв не раз заявляв, що Азербайджан "має повне право військовим шляхом звільнити свої землі".
Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.
Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Жозеп Боррель
Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.
Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи
-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?