Вірменія: країна наблизилась до визнання незалежності Нагірно-Карабаської республіки

05 May, 2016 | |

Відповідний законопроект представив на засіданні уряду заступник міністра закордонних справ країни Шаварш Кочарян.
Тепер документ має розглянути парламент.

"Визнання незалежності НКР обумовлено результатами обговорень між Вірменією і НКР, враховуючи подальший розвиток ситуації в регіоні, в тому числі зовнішні фактори", - заявив Кочарян.

Проект закону підготували депутати парламенту Вірменії, представники опозиційних фракцій "Спадщина" та "Вірменський національний конгрес" Заруі Постанджян і екс-прем'єр Вірменії Грант Багратян.

Ситуація у Нагірному Карабасі різко загострилася на початку квітня, коли на лінії зіткнення азербайджанської армії і карабаських бійців, яких підтримує Вірменія, почалися запеклі бої із важкою зброєю.

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією через Нагірний Карабах почався у 1988 році, коли переважно населена вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР.

У результаті бойових дій Азербайджан втратив контроль над Нагірним Карабахом і кількома прилеглими районами.
У Баку ці території вважають окупованими, а президент Ільхам Алієв не раз заявляв, що Азербайджан "має повне право військовим шляхом звільнити свої землі".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.

США та Німеччина: триває важкий пошук позиції по Україні

Уільям Дроздяк (William Drozdiak)
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради