Вірменія: країна наблизилась до визнання незалежності Нагірно-Карабаської республіки

05 May, 2016 | |

Відповідний законопроект представив на засіданні уряду заступник міністра закордонних справ країни Шаварш Кочарян.
Тепер документ має розглянути парламент.

"Визнання незалежності НКР обумовлено результатами обговорень між Вірменією і НКР, враховуючи подальший розвиток ситуації в регіоні, в тому числі зовнішні фактори", - заявив Кочарян.

Проект закону підготували депутати парламенту Вірменії, представники опозиційних фракцій "Спадщина" та "Вірменський національний конгрес" Заруі Постанджян і екс-прем'єр Вірменії Грант Багратян.

Ситуація у Нагірному Карабасі різко загострилася на початку квітня, коли на лінії зіткнення азербайджанської армії і карабаських бійців, яких підтримує Вірменія, почалися запеклі бої із важкою зброєю.

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією через Нагірний Карабах почався у 1988 році, коли переважно населена вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР.

У результаті бойових дій Азербайджан втратив контроль над Нагірним Карабахом і кількома прилеглими районами.
У Баку ці території вважають окупованими, а президент Ільхам Алієв не раз заявляв, що Азербайджан "має повне право військовим шляхом звільнити свої землі".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.

Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Норберт Реттген
Голова Комітету Бундестагу зі зовнішньої політики

Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?

Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?

Марійе КОРНЕЛІССЕН
Марійе КОРНЕЛІССЕН
депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс»

Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс» про санкції проти українських політиків-гомофобів: