Греція, ЄС: країні буде надано новий транш

25 May, 2016 | |

 Міністри фінансів країн єврозони домовилися про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд доларів.
Угода також передбачає поетапне полегшення тягаря заборгованості країни упродовж двох років, на чому наполягали Афіни і Міжнародний валютний фонд.
За словами 19 міністрів країн єврозони, угоди змогли досягнути завдяки проведенню необхідних економічних реформ в країні.

Голова Єврогрупи Єрун Дейсселблум назвав домовленість великим проривом.
У МВФ відзначили, що міністри фінансів усвідомили тяжкість фінансового тягаря, який лежить на Афінах.

У неділю парламент Греції схвалив додаткові заходи економії, які передбачають скорочення витрат і підвищення податків, що і дозволило країні отримати черговий транш.

Водночас рішення парламенту спровокувало акції протесту в Афінах.
Греція в минулому році погодилася провести реформи в обмін на фінансову допомогу Євросоюзу в 86 млрд євро. Серед них - підвищення пенсійного віку, приватизація, збільшення податків і скорочення витрат.

Прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас сказав, що країна, схваливши нові заходи економії, виконала свої міжнародні зобов'язання.
"Європейські лідери отримали повідомлення, що Греція дотримується своїх обіцянок, - цитує Ціпраса агенція AFP. - Тепер черга за ними".
До 2018 року Греція повинна скоротити витрати на 3% від ВВП, тобто на 5,4 млрд євро.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.

Ми прагнемо до успіху незалежної та єдиної України

Rex Tillerson
Рекс В. Тіллерсон Державний секретар США

Хоча Захід продовжує шукати нових продуктивних відносин з пострадянською Росією, на сьогоднішній день це виявилося невчасним, оскільки після спроби попереднього керівництва відновити відносини з Росією та американсько - європейськими відносинами Росія вторглась у сусідню Грузію в 2008 році та в У

Імпічмент чи енергетична незалежність України

Richard Morningstar
Річард Л. Морнінгстар
Глобальний енергетичнний центр Атлантичної ради

Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.