Польща: Саміт НАТО у Варшаві 8-9 липня
Європейські члени альянсу вперше за 10 років збільшують витрати на оборону, боячись російської агресії і міграційного кризи. Саміт НАТО у Варшаві 8-9 липня має змінити підходи країн членів до розвитку альянсу.
В інтерв'ю FT генсек НАТО Столтенберг застеріг: збільшення асигнувань може опинитися під загрозою, якщо британці проголосують за вихід з ЄС. Країнам НАТО зараз потрібні єдність, сила і стабільність, а "з європейських країн саме Великобританія забезпечує найбільше можливостей для оборони". "Важливо, щоб сильна Великобританія була в складі сильної Європи", - сказав він.
І НАТО, і ЄС, за словами Столтенберга, надзвичайно важливі "для нашої реакції на нестабільність, з якою ми зіткнулися і на сході, і на півдні".
НАТО поки не розкрила точної статистики про оборонні витрати в 2016 році, але відомо, що Латвія збільшила їх майже на 60%, Литва - на 35%, Естонія і Польща - на 9%. Великобританія пообіцяла довести оборонний бюджет до 2% ВВП.
НАТО хоче збільшити свою військову присутність на східних кордонах альянсу. Кілька батальйонів будуть розміщені в Польщі, країнах Балтії та інших.
Рішення про точну чисельність і місцях дислокації, ще не прийнято, але це буде зроблено до саміту НАТО у Варшаві.
Столтенберг пояснив, що після саміту в Польщі буде розміщено більше військовослужбовців, щоб чітко сигналізувати: "напад на Польщу буде розцінено як напад на весь альянс".
У той же час Парламентська асамблея НАТО закликала країни-учасниці бути готовими до потенційної загрози агресії з боку Росії. У понеділок в Албанії пройшло засідання цієї міжпарламентської організації, яка одноголосно прийняла резолюцію, яка засуджує "застосування Росією сили щодо її сусідів і спроби залякування союзників НАТО".
США з імпортера стали експортером газу
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон
США потребують більш активної участі в подіях в Україні
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)
Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону
Єнс Столтенберг
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.