Польща: Саміт НАТО у Варшаві 8-9 липня

31 May, 2016 | |

Європейські члени альянсу вперше за 10 років збільшують витрати на оборону, боячись російської агресії і міграційного кризи. Саміт НАТО у Варшаві 8-9 липня має змінити підходи країн членів до розвитку альянсу.

В інтерв'ю FT генсек НАТО Столтенберг застеріг: збільшення асигнувань може опинитися під загрозою, якщо британці проголосують за вихід з ЄС. Країнам НАТО зараз потрібні єдність, сила і стабільність, а "з європейських країн саме Великобританія забезпечує найбільше можливостей для оборони". "Важливо, щоб сильна Великобританія була в складі сильної Європи", - сказав він.

І НАТО, і ЄС, за словами Столтенберга, надзвичайно важливі "для нашої реакції на нестабільність, з якою ми зіткнулися і на сході, і на півдні".

НАТО поки не розкрила точної статистики про оборонні витрати в 2016 році, але відомо, що Латвія збільшила їх майже на 60%, Литва - на 35%, Естонія і Польща - на 9%. Великобританія пообіцяла довести оборонний бюджет до 2% ВВП.

НАТО хоче збільшити свою військову присутність на східних кордонах альянсу. Кілька батальйонів будуть розміщені в Польщі, країнах Балтії та інших.

Рішення про точну чисельність і місцях дислокації, ще не прийнято, але це буде зроблено до саміту НАТО у Варшаві. 

Столтенберг пояснив, що після саміту в Польщі буде розміщено більше військовослужбовців, щоб чітко сигналізувати: "напад на Польщу буде розцінено як напад на весь альянс".

У той же час Парламентська асамблея НАТО закликала країни-учасниці бути готовими до потенційної загрози агресії з боку Росії. У понеділок в Албанії пройшло засідання цієї міжпарламентської організації, яка одноголосно прийняла резолюцію, яка засуджує "застосування Росією сили щодо її сусідів і спроби залякування союзників НАТО".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Норберт Реттген
Голова Комітету Бундестагу зі зовнішньої політики

Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.  

Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі

Gordon M. Hahn
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон

Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ