Польща: Саміт НАТО у Варшаві 8-9 липня

31 May, 2016 | |

Європейські члени альянсу вперше за 10 років збільшують витрати на оборону, боячись російської агресії і міграційного кризи. Саміт НАТО у Варшаві 8-9 липня має змінити підходи країн членів до розвитку альянсу.

В інтерв'ю FT генсек НАТО Столтенберг застеріг: збільшення асигнувань може опинитися під загрозою, якщо британці проголосують за вихід з ЄС. Країнам НАТО зараз потрібні єдність, сила і стабільність, а "з європейських країн саме Великобританія забезпечує найбільше можливостей для оборони". "Важливо, щоб сильна Великобританія була в складі сильної Європи", - сказав він.

І НАТО, і ЄС, за словами Столтенберга, надзвичайно важливі "для нашої реакції на нестабільність, з якою ми зіткнулися і на сході, і на півдні".

НАТО поки не розкрила точної статистики про оборонні витрати в 2016 році, але відомо, що Латвія збільшила їх майже на 60%, Литва - на 35%, Естонія і Польща - на 9%. Великобританія пообіцяла довести оборонний бюджет до 2% ВВП.

НАТО хоче збільшити свою військову присутність на східних кордонах альянсу. Кілька батальйонів будуть розміщені в Польщі, країнах Балтії та інших.

Рішення про точну чисельність і місцях дислокації, ще не прийнято, але це буде зроблено до саміту НАТО у Варшаві. 

Столтенберг пояснив, що після саміту в Польщі буде розміщено більше військовослужбовців, щоб чітко сигналізувати: "напад на Польщу буде розцінено як напад на весь альянс".

У той же час Парламентська асамблея НАТО закликала країни-учасниці бути готовими до потенційної загрози агресії з боку Росії. У понеділок в Албанії пройшло засідання цієї міжпарламентської організації, яка одноголосно прийняла резолюцію, яка засуджує "застосування Росією сили щодо її сусідів і спроби залякування союзників НАТО".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.

Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Ельмар Брок
Голова комітету з закордонних справ Європарламенту

Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри