Польща: 21 млрд. доларів на нове озброєння

21 Jul, 2016 | |

Польща витратить 83 мільярди злотих (21 млрд доларів) на нове озброєння. Про це заявив заступник міністра оборони країни Бартош Ковнацький, виступаючи в Сеймі (нижня палата парламенту) країни.

За його словами, 10 мільярдів доларів планується направити на закупівлі зенітних ракетних систем середньої дальності і систем тактичної ПРО. Ще більше п'яти мільярдів підуть на системи ППО ближнього рубежу.

Варшава також витратить 3,3 мільярда доларів на закупівлі вертольотів і 2,5 мільярда - на нові підводні човни. Крім того, «кілька мільярдів злотих» будуть витрачені на безпілотники, повідомив Ковнацкій.

Основна частина закупівель повинна бути включена в програму технічного переоснащення Збройних сил Польщі на період 2017-2022 років. Остаточний варіант плану буде представлений парламенту у вересні.

На початку липня 2016 року голова польського військового відомства Антоній Мацеревич вказував, що Варшава схиляється до підписання міжурядової угоди з США на поставку ракетних комплексів Patriot.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.  

Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Alireza Nader
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?