Польща: 21 млрд. доларів на нове озброєння

21 Jul, 2016 | |

Польща витратить 83 мільярди злотих (21 млрд доларів) на нове озброєння. Про це заявив заступник міністра оборони країни Бартош Ковнацький, виступаючи в Сеймі (нижня палата парламенту) країни.

За його словами, 10 мільярдів доларів планується направити на закупівлі зенітних ракетних систем середньої дальності і систем тактичної ПРО. Ще більше п'яти мільярдів підуть на системи ППО ближнього рубежу.

Варшава також витратить 3,3 мільярда доларів на закупівлі вертольотів і 2,5 мільярда - на нові підводні човни. Крім того, «кілька мільярдів злотих» будуть витрачені на безпілотники, повідомив Ковнацкій.

Основна частина закупівель повинна бути включена в програму технічного переоснащення Збройних сил Польщі на період 2017-2022 років. Остаточний варіант плану буде представлений парламенту у вересні.

На початку липня 2016 року голова польського військового відомства Антоній Мацеревич вказував, що Варшава схиляється до підписання міжурядової угоди з США на поставку ракетних комплексів Patriot.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.

Ми прагнемо до успіху незалежної та єдиної України

Rex Tillerson
Рекс В. Тіллерсон Державний секретар США

Хоча Захід продовжує шукати нових продуктивних відносин з пострадянською Росією, на сьогоднішній день це виявилося невчасним, оскільки після спроби попереднього керівництва відновити відносини з Росією та американсько - європейськими відносинами Росія вторглась у сусідню Грузію в 2008 році та в У