Польща: 21 млрд. доларів на нове озброєння

21 Jul, 2016 | |

Польща витратить 83 мільярди злотих (21 млрд доларів) на нове озброєння. Про це заявив заступник міністра оборони країни Бартош Ковнацький, виступаючи в Сеймі (нижня палата парламенту) країни.

За його словами, 10 мільярдів доларів планується направити на закупівлі зенітних ракетних систем середньої дальності і систем тактичної ПРО. Ще більше п'яти мільярдів підуть на системи ППО ближнього рубежу.

Варшава також витратить 3,3 мільярда доларів на закупівлі вертольотів і 2,5 мільярда - на нові підводні човни. Крім того, «кілька мільярдів злотих» будуть витрачені на безпілотники, повідомив Ковнацкій.

Основна частина закупівель повинна бути включена в програму технічного переоснащення Збройних сил Польщі на період 2017-2022 років. Остаточний варіант плану буде представлений парламенту у вересні.

На початку липня 2016 року голова польського військового відомства Антоній Мацеревич вказував, що Варшава схиляється до підписання міжурядової угоди з США на поставку ракетних комплексів Patriot.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

ЄС готовий до будь-яких сценаріїв

Borell
Жозеп Боррель
Високий Представник ЄС із зовнішньої і безпекової політики

ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.

Ми прагнемо до успіху незалежної та єдиної України

Rex Tillerson
Рекс В. Тіллерсон Державний секретар США

Хоча Захід продовжує шукати нових продуктивних відносин з пострадянською Росією, на сьогоднішній день це виявилося невчасним, оскільки після спроби попереднього керівництва відновити відносини з Росією та американсько - європейськими відносинами Росія вторглась у сусідню Грузію в 2008 році та в У

Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Tor Bukkvoll
старший науковий співробітник Норвезького відділу оборонних досліджень

Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.