Політику Трампа не підтримує половина жителів США

18 Aug, 2017
UANewes logo

Скандал довкола компромісної риторики президента США Дональда Трампа щодо сутичок у місті Шарлотсвілл був цілком прогнозованим. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News повідомив експерт аналітичної групи Geostrategy Володимир Денисюк.

На думку аналітика, скандальний характер сутичок у місті Шарлотсвілл – це черговий вияв протистояння, що триває від перших днів приходу Дональда Трампа на посаду президента США.

«Власне, Трамп і прийшов до влади завдяки цій антимігрантській і, навіть, трішки расистській риториці. Його електорат довіряє йому та розраховує, що він буде послідовно здійснювати таку політику. Саме тому президент так слабо відреагував на сутички у Шарлотсвіллі – більш жорстка реакція була б схожа на зраду своїх виборців. Водночас, такими заявами Трамп ізолює себе від демократичного суспільства. Ситуація для нього програшна, однак він не може просто так відмовитися від обіцянок, які давав своїм виборцям»

Також Володимир Денисюк зауважив, що незважаючи на позицію Дональда Трампа, серед американців продовжує діяти тренд побудови багатонаціональної демократичної держави. Експерт нагадав, що незгоду з позицією президента висловлюють колишній губернатор штату Каліфорнія Арнольд Шварценеггер та представники великої промисловості. Крім того, на думку аналітика, схожі сутички та скандали довкола таких тем, виникатимуть у країні й надалі.

«Ці протести були не останніми, адже зворотна хвиля знищення пам’ятників конфедератам також викликає агресію. Це протистояння триватиме протягом усього терміну перебування Дональда Трампа при владі. Він сам створив таку позицію, але нажаль вона не сприймається як мінімум половиною американського суспільства. І ми маємо бути готові до того, що такі протести будуть траплятися й в інших штатах. Невідомо, наскільки агресивними вони будуть»

Нагадаємо, 12 серпня в американському місті Шарлотсвілл, штат Вірджинія, білі націоналісти організували акцію протесту проти намірів місцевої влади демонтувати пам’ятник генералу армії Конфедеративних Штатів Америки Роберту Лі. У відповідь, свою акцію протесту організували і противники расизму. Згодом між двома мітингами сталися сутички, під час яких одна людина загинула, понад 30 зазнали поранень.

Президент США Дональд Трамп звинуватив у трагедії обидві сторони конфлікту та відмовився жорстко засудити націоналістів. Це викликало негативну реакцію американської громадськості та окремих представників великого бізнесу. Зокрема, свою незгоду з реакцією президента висловив гендиректор Apple Тім Кук, а керівники компаній Merck & Co., Under Armour Inc. та Intel Corp, на знак протесту вийшли з економічної ради при президенті США.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".

2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader)
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.