Політику Трампа не підтримує половина жителів США

18 Aug, 2017
UANewes logo

Скандал довкола компромісної риторики президента США Дональда Трампа щодо сутичок у місті Шарлотсвілл був цілком прогнозованим. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News повідомив експерт аналітичної групи Geostrategy Володимир Денисюк.

На думку аналітика, скандальний характер сутичок у місті Шарлотсвілл – це черговий вияв протистояння, що триває від перших днів приходу Дональда Трампа на посаду президента США.

«Власне, Трамп і прийшов до влади завдяки цій антимігрантській і, навіть, трішки расистській риториці. Його електорат довіряє йому та розраховує, що він буде послідовно здійснювати таку політику. Саме тому президент так слабо відреагував на сутички у Шарлотсвіллі – більш жорстка реакція була б схожа на зраду своїх виборців. Водночас, такими заявами Трамп ізолює себе від демократичного суспільства. Ситуація для нього програшна, однак він не може просто так відмовитися від обіцянок, які давав своїм виборцям»

Також Володимир Денисюк зауважив, що незважаючи на позицію Дональда Трампа, серед американців продовжує діяти тренд побудови багатонаціональної демократичної держави. Експерт нагадав, що незгоду з позицією президента висловлюють колишній губернатор штату Каліфорнія Арнольд Шварценеггер та представники великої промисловості. Крім того, на думку аналітика, схожі сутички та скандали довкола таких тем, виникатимуть у країні й надалі.

«Ці протести були не останніми, адже зворотна хвиля знищення пам’ятників конфедератам також викликає агресію. Це протистояння триватиме протягом усього терміну перебування Дональда Трампа при владі. Він сам створив таку позицію, але нажаль вона не сприймається як мінімум половиною американського суспільства. І ми маємо бути готові до того, що такі протести будуть траплятися й в інших штатах. Невідомо, наскільки агресивними вони будуть»

Нагадаємо, 12 серпня в американському місті Шарлотсвілл, штат Вірджинія, білі націоналісти організували акцію протесту проти намірів місцевої влади демонтувати пам’ятник генералу армії Конфедеративних Штатів Америки Роберту Лі. У відповідь, свою акцію протесту організували і противники расизму. Згодом між двома мітингами сталися сутички, під час яких одна людина загинула, понад 30 зазнали поранень.

Президент США Дональд Трамп звинуватив у трагедії обидві сторони конфлікту та відмовився жорстко засудити націоналістів. Це викликало негативну реакцію американської громадськості та окремих представників великого бізнесу. Зокрема, свою незгоду з реакцією президента висловив гендиректор Apple Тім Кук, а керівники компаній Merck & Co., Under Armour Inc. та Intel Corp, на знак протесту вийшли з економічної ради при президенті США.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Alireza Nader
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?