ЄС розширив санкції проти Росії

13 Aug, 2017
Ukr media logo

Не встиг Кремль оговтатися від останніх обмежувальних заходів США, як зазнав нового санкційного удару з боку ЄС.

Брюссель пішов на такий крок після того, як Росія, оминувши заборону, завезла зі своєї території до анексованого Криму газові турбіни німецького концерну “Siemens”, пишеЗМІ  

До санкційного списку потрапили провідні російські компанії, як-от "Технопромекспорт" та "Інтеравтоматика", а також чиновники вищої ланки, серед яких заступник міністра енергетики Росії Андрій Черезов, голова департаменту Міністерства енергетики Євген Грабчак та гендиректор “Технопромекспорту” Сергій Топор-Гілка.   Відповідне рішення опубліковане в Офіційному журналі ЄС.

Санкції передбачають замороження рахунків і заборону на в'їзд. За даними Брюсселя, обмежувальні заходи уже накладено проти 153 російських громадян і 40 підприємств.   Російська сторона з реакцією не забарилася. Тамтешнє МЗС оприлюднило заяву, в якому назвало рішення Європейського Союзу про нові санкції “недружнім та нечесним кроком” і наголосило, що Москва залишає за собою право вжити заходів у відповідь.  

Водночас перший заступник голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ Володимир Джабаров заявив: "Незважаючи на чіткі заяви Росії, що поставок не було, “Siemens” зайняв іншу позицію. Вони мають дуже великий офіс у нас, продають тут дуже багато побутової техніки, “Bosh” - це той самий “Siemens”. Подивимося, які заходи у відповідь розгляне Мінторг, МЗС. Але ці заходи, я думаю, будуть".   Що цікаво, німецький концерн “Siemens” спершу заперечував нелегальне постачання газових турбін до Криму. Однак згодом заявив, що має всі докази транспортування їх на півострів. Компанія обіцяє не продавати енергетичне обладнання російським держпідприємствам, доки не напрацює нових правил контролю поставок.

Наразі ж вона подала позови до Арбітражного суду Москви проти причетних до транспортування турбін на анексований півострів.   “Санкції через потрапляння німецького обладнання до Криму є яскравим підтвердженням євроатлантичного співробітництва, - каже старший аналітик Групи глобальної розвідки “Geostrategy” Сергій Даниленко.

- Нині актуальним є питання: чи вдасться росіянам вбити клин між глобальними гравцями - ЄС та США?Адже це одне зі стратегічних завдань Путіна. І у нас, власне, виникають сумніви щодо того, чи будуть європейці такими ж рішучими, як американці, чи висловлюватимуть занепокоєння через нелегальні дії Москви? Санкції через інцидент з турбінами “Siemens” став остаточним аргументом у Європі для тих, хто переконаний у потребі жорсткої політики щодо Росії”.  

Пан Даниленко, однак не вважає, що напруженість між Брюсселем та Вашингтоном через антиросійські санкції вичерпана. “Це питання постійно буде об'єктом впливу російської дипломатії та політики, - зазначає експерт.- Як поводитимуться у цій ситуації Сполучені Штати та ЄС? Думаю, Вашингтон і надалі буде принциповим - більшість своїх заяв одразу перетворюватиме на дію. Європейці ж традиційно вдаватимуться до політики компромісів. Уже нині чуємо голоси з Німеччини: “А чи не винести нам питання Криму за дужки?”   Тож наше завдання - зважати на особливості ведення зовнішньої політики світовими гравцями, рішуче наполягати на покаранні Москви в разі її нелегальних дій і самим бути послідовними”.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?

Ми прагнемо до успіху незалежної та єдиної України

Rex Tillerson
Рекс В. Тіллерсон Державний секретар США

Хоча Захід продовжує шукати нових продуктивних відносин з пострадянською Росією, на сьогоднішній день це виявилося невчасним, оскільки після спроби попереднього керівництва відновити відносини з Росією та американсько - європейськими відносинами Росія вторглась у сусідню Грузію в 2008 році та в У

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.