Канцлер Німеччини Ангела МЕРКЕЛЬ втрачає владу. Що це означає для України?

14 May, 2012 | |

Відповідно до даних екзот-полів, проведених 13 травня 2012 року за результатами виборів до Парламенту землі Північний Рейн-Вестфалія, Партія Християнських демократів нинішнього Канцлера Німеччини Ангели МЕРКЕЛЬ набирає лише 26%. У той же час, лідером виборчих перегонів стає Соціал-демократична партія Німеччини на чолі з Ханнелоре КРАФТОМ, яка, відповідно до даних екзот-полів, набирає 39% голосів виборців.
 

Участь у виборах взяли 13,2 мільйона німців, які проживають у регіоні Північного Рейна-Вестфалії і які мають право голосу. Загальна кількість населення регіону – 18 мільйонів.
 

З урахуванням таких результатів ймовірним виглядає формування нової коаліції за участю Соціал-демократичної партії та партії Зелених (на виборах Партія зелених набирає близько 12%), які зможуть сформувати стабільну більшість у Парламенті землі Північний Рейн-Вестфалія
 

Фактично, програш партії А.Меркель на цих виборах значно ускладнює реалізацію Федеральним канцлером політики не лише в самій Німеччині, але й за кордоном.
 

Погіршення позиції партії А.Меркель викликане, перш за все, незадоволенням жителів Німеччини результатами боротьби чинного уряду з внутрішньою фінансово-економічною кризою, а також негативними процесами в єврозоні. Крім того, все меншій кількості німецьких громадян подобаються ініціативи Берліну, спрямовані на порятунок за рахунок фінансової допомоги Німеччини таких країн як Греція та Португалія, в яких люди живуть краще, ніж середньостатистичні німці.

На думку групи глобальної розвідки Geostrategy, вибори до Парламенту землі Північний Рейн-Вестфалія стали свого роду генеральною репетицією до проведення у 2013 році загальнодержавних парламентських виборів до Бундестагу. Перемога на останніх президентських виборах у Франції соціаліста Франсуа ОЛЛАНА вказує на загальноєвропейську тенденцію втоми виборців від нинішніх політичних лідерів та бажання отримати уряди, здатні більш ефективно вирішувати соціальні проблеми пересічних громадян.
 

Отже, перспективи перемоги на парламентських виборах у 2013 році Партії Християнських демократів нинішнього Канцлера Німеччини Ангели МЕРКЕЛЬ є доволі низькими, що змушує нинішнього Канцлера все частіше вдаватися до радикальних дій. У тому числі – в зовнішній політиці.
 

Фактично, сьогодні Німеччина є флагманом Європи щодо здійснення політичного тиску на керівництво України. Група глобальної розвідки Geostrategy вважає, що переважна більшість так званих «антиукраїнських ініціатив» народжуються саме в Берліні. Загальноєвропейський демарш щодо проведення чемпіонату з футболу ЄВРО-2012 – додаткове підтвердження цій тезі.
 

Виходячи з поразки правлячої партії Християнських демократів у Північному Рейн-Вестфалія, група Geostrategy вважає, що це спонукатиме А.Меркель до ще більш радикальних дій у сфері зовнішньої політики. Отже, Президенту України Віктору ЯНУКОВИЧУ та Міністру закордонних справ України Костянтину ГРИЩЕНКУ треба готуватися до ще більш жорсткої політики Німеччини у справах ув’язнення колишній членів Уряду України, в першу чергу Юлії ТИМОШЕНКО та Юрія ЛУЦЕНКА.
 

Відсутність Посла України в Німеччині лише ускладнює діалог по лінії Київ – Берлін.
 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії

Ганс ван Баален
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів

Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.

Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul)
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті

Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.