Казахстан робить такі заяви, щоб не стати черговою жертвою російської агресії
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв закликав владу України і Росії сісти за стіл переговорів
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв закликав владу України і Росії сісти за стіл переговорів. Він заявив, що готовий стати посередником в примиренні двох держав.
Назарбаєв намагається балансувати між західними партнерами, або тими партнерами, які мають жорстку політику щодо Росії, тобто партнерів європейських і американських, які запровадили санкції щодо неї. А також він змушений балансувати щодо Російської держави і також висловлювати традиційну риторику, яка добре сприймається і в Росії частиною істеблішменту і громадянами, і в Казахстані.
Назарбаєв розуміє хиткість свого становища. Так само, як і Білорусь, ця держава, яка є частиною Митного союзу, вона змушена грати на затягуванні часу та змушена дочекатися розв'язки цього конфлікту між Росією і Заходом, адже ми не говоримо — війна між Україною і Росією, це безсумнівно, бо в геополітичному вимірі це зіткнення Росії і західного світу.
Вирішуючи це питання, президент Казахстану має час від часу робити ось такі заяви, хоча раніше він рішуче і більш гостріше висловлювався щодо Росії. Він висловлюється гостро щодо Росії в тому випадку, коли надходять повідомлення про агресивне проникнення “руського миру” на територію Казахстану. Гібридні інтереси Росія має як до Білорусі, так і до Казахстану. І ось лідери цих двох держав намагаються балансувати, затягуючи час, щоб його виграти, тому що прогнозувати зараз дуже складно. А чим ближче до розв'язки “Росія — Захід”, тим зрозуміліше, про що потрібне говорити.
Не думаю, що нам варто щось вимагати від Казахстану — ми розуміємо їх становище. Вони бояться стати черговими жертвами російської агресії, тому вони вимушені це говорити. І тут ми ставимось поблажливо. Якогось позитивного бонусу, якщо ми будемо вимагати від них більш рішучих заяв, ми не отримаємо, а привносити якесь нерозуміння, ускладнювати ситуацію, нам цього робити не потрібно. Ми чітко розуміємо складність їх ситуації, і тут ми маємо діяти дипломатично, тим паче, що ці держави поки що утримують певний нейтралітет і не виступають відверто на стороні Росії. Цього б вже було досить.
Сергій Даниленко - Керівник Громадської організації «Українська рада з міжнародних відносин»
Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду
Франческо Палермо
Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.
Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України
Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу
Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.
Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн
Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".