Туреччина: російський газ не в пріорітеті

30 Jul, 2020 | |

Туреччина в травні 2020 року зменшила споживання російського газу відразу на 62% в річному порівнянні і на 38% щодо квітня, випливає зі звіту турецького енергетичного регулятора EPDK.

У травні Туреччина імпортувала з Катару - 520 млн кубометрів (зростання в 4 рази в річному обємі і вдвічі - щодо попереднього місяця) при цьому з Росії надішло лише 340 млн кубометрів.

Найбільшим постачальником блакитного палива до Туреччини залишається Азербайджан (882 млн кубометрів в травні, зростання на 14,5% в річному численні).

При цьому частка Росії на ринку Туреччини стиснулася в травні до 12,74% проти квітневих 17,86%.

Нагадаємо, що частка російського газу в турецькому імпорті блакитного палива скоротилася за період з 2017 року по 2019 рік з 52% до 33%. За даними EPDK, в 2017 році Туреччина імпортувала 28,690 млрд кубометрів російського газу (52% в турецькому імпорті блакитного палива). А вже в 2019 році Росія поставила до Туреччини лише 15,191 млрд кубометрів.

Росія, яка ще в березні-2019 лідирувала по поставкам газу в Туреччину, рік по тому значно скоротила ринкову частку. Так, в березні-2020 частка Росії з експорту газу на турецький ринок впала до 9,9% (389,7 млн ​​кубометрів), хоча роком раніше досягала 33% (1,4 млрд кубометрів).

У березні Росію по трубопровідним постачання до Туреччини обійшли Азербайджан (частка - 23,5%) і Іран (14,2%), а з постачання скрапленого природного газу (СПГ) - Катар (20%) і Алжир (13,7%) .

Таким чином, Росія в перший місяць весни опустилася на п'яте місце в списку найбільших постачальників газу в Туреччину з першого місця роком раніше.

У березні 2020 го Туреччина вперше в історії імпортувала більше СПГ, ніж трубопровідного газу. Тим часом поставки «Газпрому» на турецький ринок скоротилися на 72% в порівнянні з березнем минулого року. Росія в травні поточного року зменшила обсяги поставок газу в Туреччину відразу на 62% в річному зіставленні і на 38% щодо квітня, поступившись другим місцем за обсягами поставок Катару, випливає зі звіту турецького енергетичного регулятора EPDK.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Місія Кокса-Квасьнєвського повинна діяти до саміту «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН
Крістіан ВІГЕНІН, (Крістіан Іванов Вігенін), Депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН, депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства» про діяльність місії Кокс-Квасьнєвський:

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот: