Ємен: позиція країн Заходу щодо хуситів
3 лютого Міністерство оборони США оприлюднило Спільну заяву Австралії, Данії, Канади, Нідерландів, Нової Зеландії, Великої Британії та США щодо додаткових ударів проти хуситів на території Ємену.
У заяві йдеться про те, що збройні сили Великої Британії і США за підтримки урядів Австралії, Бахрейну, Канади, Данії, Нідерландів та Нової Зеландії здійснили додаткові удари по 36 об’єктах хуситів на 13 локаціях на території Ємену. Зазначений високоточний удар мав на меті зруйнувати можливості хуситів загрожувати світовій торгівлі та життю моряків у водах Червоного моря.
Цей удар був націлений на склади зброї хуситів, ракетні системи, пускові установки, системи ППО та радари.
Понад 30 атак хуситів на комерційні та військово-морські кораблі, які відбувалися починаючи з середини листопада 2023 року загрожували світовому порядку. Коаліція країн має на меті захистити свободу судноплавства та міжнародну торгівлю та притягнути хуситів до відповідальності за їхні незаконні та невиправдані напади на комерційне судноплавство та військово-морські судна.
Головною метою залишається деескалація напруженості та відновлення стабільності у Червоному морі, але цей удар є черговим попередженням хуситам про те, що коаліція без вагань продовжуватиме захищати життя людей і вільну торгівлі в одному з найважливіших водних шляхів світу перед постійними загрозами.
Допомога для України буде
Джон Кірбі
Питання: «Яким є рівень пріоритетності щодо ухвалення пакетів допомоги Україні й Ізраїлю?», Відповідь Дж.Кірбі:
Місія Кокса-Квасьнєвського повинна діяти до саміту «Східного партнерства»
Крістіан ВІГЕНІН, (Крістіан Іванов Вігенін), Депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства»
Крістіан ВІГЕНІН, депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства» про діяльність місії Кокс-Квасьнєвський:
Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»
- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?