Ємен: позиція країн Заходу щодо хуситів
3 лютого Міністерство оборони США оприлюднило Спільну заяву Австралії, Данії, Канади, Нідерландів, Нової Зеландії, Великої Британії та США щодо додаткових ударів проти хуситів на території Ємену.
У заяві йдеться про те, що збройні сили Великої Британії і США за підтримки урядів Австралії, Бахрейну, Канади, Данії, Нідерландів та Нової Зеландії здійснили додаткові удари по 36 об’єктах хуситів на 13 локаціях на території Ємену. Зазначений високоточний удар мав на меті зруйнувати можливості хуситів загрожувати світовій торгівлі та життю моряків у водах Червоного моря.
Цей удар був націлений на склади зброї хуситів, ракетні системи, пускові установки, системи ППО та радари.
Понад 30 атак хуситів на комерційні та військово-морські кораблі, які відбувалися починаючи з середини листопада 2023 року загрожували світовому порядку. Коаліція країн має на меті захистити свободу судноплавства та міжнародну торгівлю та притягнути хуситів до відповідальності за їхні незаконні та невиправдані напади на комерційне судноплавство та військово-морські судна.
Головною метою залишається деескалація напруженості та відновлення стабільності у Червоному морі, але цей удар є черговим попередженням хуситам про те, що коаліція без вагань продовжуватиме захищати життя людей і вільну торгівлі в одному з найважливіших водних шляхів світу перед постійними загрозами.
Імпічмент чи енергетична незалежність України
Річард Л. Морнінгстар
Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.
Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн
Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".
Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах
Жозеп Боррель
Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.