НАТО: країни східного флангу зібрались в Ризі

11 Jun, 2024 | |

Країни східного флангу НАТО, також відомі як Бухарестська дев'ятка (B9), зібралися в столиці Латвії Ризі перед вирішальним липневим самітом НАТО у Вашингтоні.

У заході B9 беруть участь офіційні особи та лідери з Болгарії, Чехії, Естонії, Угорщини, Латвії, Литви, Польщі, Румунії та Словаччини, а також нових членів НАТО Швеції та Фінляндії, а також генеральний секретар Єнс Столтенберг.

Глава альянсу Столтенберг залишить свій пост у жовтні та останні кілька місяців посилює заклики підтримати Україну.

Протидія російським загрозам для НАТО була пріоритетною на порядку денному. Окрім проблем військового характеру, учасники наголосили на небезпеці, яку створює гібридна війна.

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що "польський кордон з Білоруссю знову стає інструментом міграційного тиску" з боку Кремля на Європу. "Ми розуміємо, що ці ж інструменти використовуються проти інших держав нашого регіону", - додав він.

У фінальній заяві події висловлено стурбованість через посилення зв'язків між Росією та Китаєм, які, "намагаються підірвати міжнародний порядок, заснований на правилах, що суперечить нашим цінностям та інтересам".

Ми закликаємо усі країни підтримати міжнародний порядок, що включає принципи суверенітету та територіальної цілісності, які закріплені в Хартії ООН, утримуватися від підтримки військових дій Росії, а також від будь-яких дій, що можуть допомогти Росії уникнути санкцій.

Tags: НАТО
ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Про окремі аспекти питань європейської безпеки

Ivo Daalder
Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО

Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони

Ми повинні продовжити надавати підтримку

Боб Коркер (Bob Corker)
Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі

Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій

Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Ельмар Брок
Голова комітету з закордонних справ Європарламенту

Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри