У 2013 році Державний департамент США вдвічі скоротить допомогу для України

21 Aug, 2012 | |

Експерти групи глобальної розвідки Geostrategy здійснили аналіз основних параметрів бюджету Державного департаменту США, який вступає у дію з першого жовтня 2012 року. Загальний бюджет зовнішньополітичного відомства США та Агентства з питань міжнародного розвитку (USAID, є частиною структури Держдепу США) у 2013 році складає 51,6 мільярда дол. США.

 

Результати аналізу бюджету Державного департаменту у 2013 році дають підстави говорити про те, що Україна продовжує перебувати у сфері особливих інтересів Вашингтона. Разом з тим, фокус міжнародної уваги США поступово зміщується з регіону Європи до Південної та Центральної Азії, а також Близького Сходу. У коментарях до загального бюджету США на 2013 рік вказано, що позитивний розвиток демократичних та економічних процесів в Європейському регіоні дозволив американському Президенту Бараку ОБАМІ прийняти рішення про перенаправлення коштів з Європи до менш політично, військово та демократично стабільних країн світу – у першу чергу Афганістану, Ірану та Пакистану.

 

Виділення Державним департаментом США фінансових асигнувань у 2013 році різним регіонам світу виглядає наступним чином:

• Східна Азія та Тихоокеанський регіон – 55 мільйонів дол. США;

• Регіон Європи та Євразії – 358 мільйонів дол. США. Важливо відзначити, що обсяги фінансування програм для цього регіону буде скорочено у 2013 році практично на 18% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року;

• Африканський регіон – 562 мільйона дол. США;

• Близькій Схід – 1 мільярд 394 мільйона дол. США;

• Південна та Центральна Азія - 1 мільярд 839 мільйона дол. США.

Загалом, на усі закордонні програми американське зовнішньополітичне відомство має намір виділити в 2013 році 4 мільярди 849 мільярдів дол. США, що складає приблизно десяту частину річного бюджету цього відомства.

 

Зокрема, найбільшими реципієнтами американської фінансової допомоги у наступному році є такі держави:

Перше місце – Пакистан, за планова сума асигнувань – 928 мільйонів дол. США;

Друге місце – Афганістан, запланована сума асигнувань – 811 мільйонів дол. США;

Третє місце – Західний берег та сектор Газа, запланована сума асигнувань - 370 мільйонів дол. США;

Четверте місце – Йорданія, запланована сума асигнувань – 360 мільйонів дол. США;

П’яте місце – Південний Судан, запланована сума асигнувань – 288 мільйонів дол. США.

 

 

Місце України в бюджеті Державного департаменту США на 2013 рік.

Відповідно до попередніх розрахунків, Державний департамент планує виділити для України у 2013 році асигнування у розмірі 54 мільйона дол. США. Це практично вдвічі менше від обсягів фінансування американським зовнішньополітичним відомством проектів для України у 2012 році (приблизний обсяг фінансування Державним департаментом США програм для України у цьому році складе близько 120 мільйонів дол. США).

 

Разом з тим Україна продовжить у наступному році посідати перше місце серед країн регіону за обсягами фінансових асигнувань з бюджету Державного департаменту США. Відповідно до планів американського зовнішньополітичного відомства, зазначені кошти будуть спрямовані на вирішення таких стратегічно важливих завдань:

- закріплення та розвиток демократичних процесів шляхом зміцнення громадських інституцій;

- подолання негативних наслідків світової фінансово-економічної кризи;

- підтримка громадянського суспільства, розвиток незалежних засобів масової інформації, реалізація правової реформи, а також імплементація антикорупційних заходів;

- покращення інвестиційного клімату;

- сприяння у будівництві нового саркофагу на Чорнобильській атомній електростанції;

- зміцнення енергетичної безпеки.

Для порівняння, Грузія у 2013 році отримає з бюджету Держдепу 47,2 мільйона дол. США, Косово – 42,5 мільйона дол. США, Росія – 36,2 мільйона дол. США, Боснія та Герцеговина – 36,2 мільйона дол. США.
 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі

Gordon M. Hahn
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон

Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ

Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України

Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу
Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу

Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.

Допомога для України буде

Джон Кірбі
Джон Кірбі
Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США

Питання: «Яким є рівень пріоритетності щодо ухвалення пакетів допомоги Україні й Ізраїлю?», Відповідь Дж.Кірбі: