У 2013 році Державний департамент США вдвічі скоротить допомогу для України

21 Aug, 2012 | |

Експерти групи глобальної розвідки Geostrategy здійснили аналіз основних параметрів бюджету Державного департаменту США, який вступає у дію з першого жовтня 2012 року. Загальний бюджет зовнішньополітичного відомства США та Агентства з питань міжнародного розвитку (USAID, є частиною структури Держдепу США) у 2013 році складає 51,6 мільярда дол. США.

 

Результати аналізу бюджету Державного департаменту у 2013 році дають підстави говорити про те, що Україна продовжує перебувати у сфері особливих інтересів Вашингтона. Разом з тим, фокус міжнародної уваги США поступово зміщується з регіону Європи до Південної та Центральної Азії, а також Близького Сходу. У коментарях до загального бюджету США на 2013 рік вказано, що позитивний розвиток демократичних та економічних процесів в Європейському регіоні дозволив американському Президенту Бараку ОБАМІ прийняти рішення про перенаправлення коштів з Європи до менш політично, військово та демократично стабільних країн світу – у першу чергу Афганістану, Ірану та Пакистану.

 

Виділення Державним департаментом США фінансових асигнувань у 2013 році різним регіонам світу виглядає наступним чином:

• Східна Азія та Тихоокеанський регіон – 55 мільйонів дол. США;

• Регіон Європи та Євразії – 358 мільйонів дол. США. Важливо відзначити, що обсяги фінансування програм для цього регіону буде скорочено у 2013 році практично на 18% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року;

• Африканський регіон – 562 мільйона дол. США;

• Близькій Схід – 1 мільярд 394 мільйона дол. США;

• Південна та Центральна Азія - 1 мільярд 839 мільйона дол. США.

Загалом, на усі закордонні програми американське зовнішньополітичне відомство має намір виділити в 2013 році 4 мільярди 849 мільярдів дол. США, що складає приблизно десяту частину річного бюджету цього відомства.

 

Зокрема, найбільшими реципієнтами американської фінансової допомоги у наступному році є такі держави:

Перше місце – Пакистан, за планова сума асигнувань – 928 мільйонів дол. США;

Друге місце – Афганістан, запланована сума асигнувань – 811 мільйонів дол. США;

Третє місце – Західний берег та сектор Газа, запланована сума асигнувань - 370 мільйонів дол. США;

Четверте місце – Йорданія, запланована сума асигнувань – 360 мільйонів дол. США;

П’яте місце – Південний Судан, запланована сума асигнувань – 288 мільйонів дол. США.

 

 

Місце України в бюджеті Державного департаменту США на 2013 рік.

Відповідно до попередніх розрахунків, Державний департамент планує виділити для України у 2013 році асигнування у розмірі 54 мільйона дол. США. Це практично вдвічі менше від обсягів фінансування американським зовнішньополітичним відомством проектів для України у 2012 році (приблизний обсяг фінансування Державним департаментом США програм для України у цьому році складе близько 120 мільйонів дол. США).

 

Разом з тим Україна продовжить у наступному році посідати перше місце серед країн регіону за обсягами фінансових асигнувань з бюджету Державного департаменту США. Відповідно до планів американського зовнішньополітичного відомства, зазначені кошти будуть спрямовані на вирішення таких стратегічно важливих завдань:

- закріплення та розвиток демократичних процесів шляхом зміцнення громадських інституцій;

- подолання негативних наслідків світової фінансово-економічної кризи;

- підтримка громадянського суспільства, розвиток незалежних засобів масової інформації, реалізація правової реформи, а також імплементація антикорупційних заходів;

- покращення інвестиційного клімату;

- сприяння у будівництві нового саркофагу на Чорнобильській атомній електростанції;

- зміцнення енергетичної безпеки.

Для порівняння, Грузія у 2013 році отримає з бюджету Держдепу 47,2 мільйона дол. США, Косово – 42,5 мільйона дол. США, Росія – 36,2 мільйона дол. США, Боснія та Герцеговина – 36,2 мільйона дол. США.
 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.

Стівен ПАЙФЕР
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса

Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.