Ядерна енергетика в Європі продовжує демонструвати зростання
Згідно з даними, оприлюдненими Міжнародним агентством атомної енергетики, сукупна доля атомної енергетики в країнах Європейського Союзу у 2010 році продовжувала збільшуватися.
У дев’яти країнах Європейського Союзу – Бельгія, Болгарія, Чеська Республіка, Франція, Угорщина, Словаччина, Словенія, Швеція та Швейцарія – більше 30% електроенергії було вироблено у 2010 році на атомних електростанціях. Інші п’ять держав загалом на атомних електростанціях виробили близько 20% електроенергії.
Таблиця графічно демонструє зазначену тенденцію у ядерній сфері.
Джерело: Міжнародне агенство атомної енергетики IAEA
Німеччина, яка оголосила про рішення вивести до 2022 року з експлуатації усі ядерні енергоблоки, займає друге місце серед країн-членів Євросоюзу за обсягами вироблення та споживання атомної енергії. Група «Geostrategy» вже писала про можливі політичні наслідки зазначеної німецької ініціативи
Дві з наведених у таблиці країни – Франція та Велика Британія – навпаки заявили про своє бажання ще активніше розвивати ядерну енергетику та, відповідно, будувати на власних територіях нові ядерні об’єкти. Як писала група «Geostrategy», рішення Уряду Великої Британії про будівництво нових атомних електростанцій свідчить про виникнення розколу в Європі щодо поглядів на перспективи розвитку атомної енергетики.
Швейцарія, яка на сьогодні виробляє на атомних електростанціях третину електроенергії, також має намір до 2034 року вивести атомні блоки з активної експлуатації. Італія та Австрія не мають власних комерційних атомних реакторів. Однак, на нещодавньому референдумі, громадяни Італії висловилися проти їх можливого будівництва. Уряд Австрії, у свою чергу, прийняв рішення припинити купувати до 2015 року електроенергію, вироблену на іноземних атомних електростанціях.
Вказані цифри та тенденції дають підстави зробити висновок про те, що боротьба країн-членів Європейського Союзу за майбутнє атомної енергетики триває. «Атомна коаліція» з потужних європейських держав – Великої Британії та Франції – дозволяє говорити про наявність суттєвих перспектив для подальшого розвитку атомної енергетики в Європі.
Франція готова до переговорів з Путіним
Жан-Марк Эро
Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.
Відставка генерала Флінна та відношення до Росії
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн
Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за
США з імпортера стали експортером газу
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон