Ядерна енергетика в Європі продовжує демонструвати зростання

19 Jul, 2011 | |

Gösgen Nuclear Power Plant. (Gösgen, Germany) IAEAЗгідно з даними, оприлюдненими Міжнародним агентством атомної енергетики, сукупна доля атомної енергетики в країнах Європейського Союзу у 2010 році продовжувала збільшуватися. 

У дев’яти країнах Європейського Союзу – Бельгія, Болгарія, Чеська Республіка, Франція, Угорщина, Словаччина, Словенія, Швеція та Швейцарія – більше 30% електроенергії було вироблено у 2010 році на атомних електростанціях. Інші п’ять держав загалом на атомних електростанціях виробили близько 20% електроенергії. 

Таблиця графічно демонструє зазначену тенденцію у ядерній сфері.

Джерело: Міжнародне агенство атомної енергетики IAEA

Німеччина, яка оголосила про рішення вивести до 2022 року з експлуатації усі ядерні енергоблоки, займає друге місце серед країн-членів Євросоюзу за обсягами вироблення та споживання атомної енергії. Група «Geostrategy» вже писала про можливі політичні наслідки зазначеної німецької ініціативи

Дві з наведених у таблиці країни – Франція та Велика Британія – навпаки заявили про своє бажання ще активніше розвивати ядерну енергетику та, відповідно, будувати на власних територіях нові ядерні об’єкти. Як писала група «Geostrategy», рішення Уряду Великої Британії про будівництво нових атомних електростанцій свідчить про виникнення розколу в Європі щодо поглядів на перспективи розвитку атомної енергетики. 

Швейцарія, яка на сьогодні виробляє на атомних електростанціях третину електроенергії, також має намір до 2034 року вивести атомні блоки з активної експлуатації. Італія та Австрія не мають власних комерційних атомних реакторів. Однак, на нещодавньому референдумі, громадяни Італії висловилися проти їх можливого будівництва. Уряд Австрії, у свою чергу, прийняв рішення припинити купувати до 2015 року електроенергію, вироблену на іноземних атомних електростанціях. 

Вказані цифри та тенденції дають підстави зробити висновок про те, що боротьба країн-членів Європейського Союзу за майбутнє атомної енергетики триває. «Атомна коаліція» з потужних європейських держав – Великої Британії та Франції – дозволяє говорити про наявність суттєвих перспектив для подальшого розвитку атомної енергетики в Європі. 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Українська армія переможе

Марк Хертлін, (Mark Hertling)
Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі

Протягом своєї військової кар’єри я бачив українських військових у різних ситуаціях. Я бачив їх під час участі у миротворчих операціях на Балканах.