ЄС робить черговий крок по визнанню незалежності Косово

17 Jan, 2013 | |

Під час проведення сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи у період з 21 по 24 січня 2013 року планується розгляд доповіді на тему «Ситуація в Косово та роль Ради Європи» (повний текст Доповіді доступний тут(файл PDF)). Цей документ було підготовлено членом ПА РЄ Бьйорном вон Сидовим (представляє групу Соціалістів, Швеція). Також в рамках сесії передбачається ухвалення Резолюції щодо Косово, в якій міститься заклик до забезпечити зміцнення в Косово державних інституцій за європейськими зразками.

 

Аналітики групи глобальної розвідки Geostrategy, які здійснили аналіз основних положень зазначеної доповіді, прийшли до висновку, що Європейський Союз продовжує просувати ідею визнання Косово як повноцінної держави, яка у перспективі повинна стати повноправним членом Євросоюзу. Стає очевидним: Брюссель не збирається залишати намірів замкнути нинішній етап свого розширення саме на Балканських країнах. І на цьому поки що зупинитися.

 

Так, у доповіді йде мова про виключну роль, яку відіграє Євросоюз для розвитку Косово. У цьому зв’язку відзначається надання Євросоюзом значної фінансової допомоги Косово, яка спрямовується на реалізацію проектів у сфері боротьби з корупцією та організованою злочинністю у Північній частині Косово, а також на проведення правових реформ та адаптацію національного законодавства до стандартів Євросоюзу. Відповідно до інформації в доповіді, лише протягом 2012 року Косово отримало від Євросоюзу допомогу в обсязі 202 млн. євро. Надалі фінансова допомога буде лише зростати.

 

У доповіді також міститься заклик до фактичної легімітизації в рамках Ради Європи законодавчого органу Косово. Що загалом вкладається в тенденцію ЄС по поступовому залученню Косово до європейського клубу. Зокрема, висловлюється рекомендація й надалі заохочувати Парламентську Асамблею Ради Європи підтримувати діалог високого рівня із законодавчим органом Косово, який володіє необхідним інструментарієм для забезпечення стабільного демократичного розвитку краю.

 

Групі Geostrategy відомо про наміри окремих делегацій країн-членів Європейського Союзу ініціювати протягом січневої сесії ПА РЄ питання про включення до Резолюції щодо Косово положення про запрошення на постійні основі представників Парламенту Косово на засідання Комітетів ПА РЄ та на сесії Асамблеї. Таким чином ЄС зробить черговий геополітичний крок по легітимізації Косово, яке має усі шанси стати постійним учасником процесів в рамках Парламентської Асамблеї Ради Європи.

 

У цьому зв’язку важливими будуть дії новоствореної української делегації в ПА РЄ, якій доведеться приймати невідкладні рішення щодо перспектив легітимізації Косово в умовах, коли Україна не визнала незалежність цього краю.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Borrell
Жозеп Боррель
Високий представник ЄС

Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.

Про окремі аспекти питань європейської безпеки

Ivo Daalder
Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО

Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.