Афганістан: досягнуто домовленостей щодо нормалізації ситуації

07 Feb, 2013 | |

4 лютого в Лондоні відбулася тристороння зустріч з питання врегулювання ситуації в Афганістані за участю делегацій Великої Британії, Пакистану та Афганістану, які очолили Прем’єр-міністр Д.Камерон, Президент А.Зардарі та Президент Х.Карзай. Згаданий захід став третім (після зустрічей в Кабулі у липні та у Нью-Йорку у вересні 2012 р.), однак вперше окрім глав держав та міністрів закордонних справ, у ньому взяло участь військове керівництво та керівники спеціальних служб.

 

Результатом переговорів стало досягнення домовленостей про шляхи нормалізації ситуацій в Афганістані та примирення ворогуючих сторін впродовж найближчих шести місяців. Крім того, була схвалена ідея відкриття у столиці Катару м.Доха представництва для проведення переговорів між талібами та афганською Вищою радою миру (проти чого тривалий час виступав Х.Карзай, побоюючись втрати свого впливу на процес переговорів і досягнення сепаратної угоди між талібами та США).

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Українська армія переможе

Марк Хертлін, (Mark Hertling)
Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі

Протягом своєї військової кар’єри я бачив українських військових у різних ситуаціях. Я бачив їх під час участі у миротворчих операціях на Балканах.

Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Ельмар Брок
Голова комітету з закордонних справ Європарламенту

Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.