Східна Європа та країни СНД продовжують віддавати перевагу демократії

23 Aug, 2011 | |

Незважаючи на окремі тенденції щодо песимістичного сприйняття власного майбутнього, більшість країн Східної Європи та СНД не жалкують за розпадом соціалістичної системи та готові продовжувати рух шляхом демократії.
Такі висновки можна зробити з результатів Другої доповіді «Життя у перехідний період» (Life in Transition Survey), підготовленій Європейським банком реконструкції та розвитку.

Так, у порівнянні з 2006 роком, коли була зроблена Перша доповідь ЄБРР, у більшості країн зазначених регіонів продовжує зростати кількість людей, загалом задоволених життям.

Зокрема, у Таджикистані таких нараховується близько 80%, В Узбекистані близько 65%, в Естонії та Білорусі близько 56%, у Латвії та Російській Федерації близько 40%, в Україні близько 30%, в Румунії до 20% осіб загалом задоволені життям.

У порівнянні з 2006 роком, у десяти країнах вищезазначених регіонів зросла кількість людей, які підтримують демократичний шлях розвитку держави. Зокрема, така тенденція спостерігається у Таджикистану, Вірменії, Узбекистану та Грузії. При цьому певне розчарування обранням демократичної моделі фіксується в Азербайджані, Казахстані, Білорусі та Македонії.

Близько 40% населення, відповідно до результатів зазначеної доповіді, підтримують демократію в Україні, Литві, Латвії, Росії та Сербії.

Важливо зазначити, що близько 20% населення Росії загалом можуть сприйняти ідею запровадження в країні тоталітарних методів управління, а також не виступатимуть проти повернення до планової економіки.

Цікавою є також ситуація у Латвії, де так само близько 20% населення країни загалом готове сприйняти поєднання авторитаризму та планової економіки. При чому така ситуація спостерігається в країні, яка є членом Європейського Союзу і НАТО.

Однак подібна ситуація є швидше виключенням із правил. 
Корупція так само продовжує розглядатися більшістю країн як суттєвий струмуючий фактор у просуванні країн шляхом демократії та ринкової економіки. Зокрема, на думку громадян Польщі, Естонії, Словенії та Боснії, урядам цих держав загалом вдається ефективно боротися з таким ганебним явищем як корупція.

У той же час, найменшими є успіхи у боротьбі із корупцією у Азербайджану, Киргизстану, Молдови та України.

Висновки:
Наведені результати досліджень, на думку аналітичної групи «Geostrategy», свідчать про загалом позитивні електоральні настрої, які не сприятимуть поверненню на політичну сцену партій, що сповідують про-радянську або соціалістичну ідеологію.
За таких умов доволі проблематичним також виглядають перспективи реалізації інтеграційний проектів на теренах СНД в економічній та військо-політичній сферах під приводом Російської Федерації.

23.08.2011
 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:

Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Жан-Марк Эро
Міністр закордонних справ Франції

Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.