Угода про асоціацію з Молдовою підписана в 2013 році не буде

13 Mar, 2013 | |

GeoWeb Геополітична павутинаПодія 

11 березня 2013 року в Брюсселі за ініціативи Румунії та Франції відбулося засідання Групи європейської ініціативи Республіки Молдова. Такий формат був заснований у 2010 році для надання підтримки на шляху поглибленої співпраці Європейського Союзу та Румунії. У засіданні взяли участь виконуючий обов’язки Віце-прем’єр-міністра, Міністра закордонних справ та європейської інтеграції Молдови Юрій ЛЯНКЕ та Комісар Євросоюзу з питань розширення та політики сусідства Штефан ФЮЛЕ.

 

Аналіз ситуації

З урахуванням внутрішньої поличної кризи, яка виникла в Молдові на початку цього року, Євросоюз продовжує в терміновому порядку шукати шляхи утримання Кишиневу на шляху європейського розвитку. Це особливо важливо зараз, коли сусідня з Україною держава готується до участі в листопаді 2013 року в саміті «Східного Партнерства», на якому, як планувалося раніше, мала б бути підписана Угода про асоціацію між Молдовою та ЄС.

 

Однак внутрішньополітична криза різко погіршила шанси Молдови на підписання Угоди про асоціацію. Група глобальної розвідки Geostrategy вже писала про те, що в Молдові почав розігруватися «український сценарій» зриву підписання Угоди про асоціацію.

 

ДИВ. У Молдові розігрується «український сценарій» зриву євроінтеграції

 

Відповідно до інформації, отриманою групою за результатами проведення 11 березня 2013 року в Брюсселі вищезгаданого засідання Групи європейської ініціативи Республіки Молдова, можна зробити висновок, що зрив підписання Угоди про асоціацію між Молдовою та ЄС у 2013 році вже відбувся. Адже представники Євросоюзу висловили готовність лише парафувати Угоду про асоціацію з Молдовою на саміті «Східного Партнерства» у Вільнюсі. А не підписати цю Угоду.

 

Це, на думку аналітиків групи глобальної розвідки Geostrategy, означає, що комбінація по зриву втягнення Молдови до політичної та економічної орбіти Євросоюзу, опрацьована, ймовірно, російською стороною, розіграна вдало і принесла для Москви бажані результати.

 

Різниця між парафуванням і підписанням – величезна як з політичної, так і з юридичної точок зору. Парафування не означає початок процесу набуття статусу асоційованого члена ЄС, так само як і не змінює політичних статус Молдови. Підписання ж означало б неможливість, з правової точки зору, вступу Молдови до Митного або Євразійського Союзів.

Це була б своєрідна точка біфуркації. Але пройти її у цьому році навряд чи вдасться таким пострадянським країнам, як Молдова та Україна.

 

Сьогодні сторона ЄС робить відчайдушні спроби врятувати ситуацію. Зокрема, у контексті нещодавньої відставки Уряду Молдови Брюссель закликає до подолання політичної кризи шляхом уникнення дострокових виборів, забезпечення ефективного урядування та продовження реформ у ключових сферах. Для цього Євросоюз готовий надати всю необхідну підтримку. Але наміри парафувати Угоду про асоціацію, а не підписати її, означають, що сьогодні надій на такий сценарій немає ні у Кишинева, ні у Брюсселя.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.

Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Borrell
Жозеп Боррель
Високий представник ЄС

Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?