Китай, Бразилія: у двосторонній торгівлі використовується власна валюта

26 Mar, 2013 | |

 26 березня 2013 року Уряди Китаю та Бразилії підписали Угоду, відповідно до якої під час здійснення торговельних операцій буде використовуватися власна валюта. З огляду на обсяги двосторонньої китайсько-бразильської торгівлі, таке рішення опосередковано впливає на позиції американського долара як світової розрахункової одинці.

 

Важливо підкреслити, що така Угода підписана напередодні проведення в Південній Африці саміту BRICS участь в якому братиме новий Президент Китаю Сі ДЗІНЬПІН. Участь у саміті стане фактично першим офіційним закордонним візитом нового китайського Президента.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.

Про окремі аспекти питань європейської безпеки

Ivo Daalder
Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО

Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони