Росія максимально близька до вступу до СОТ
03 Nov, 2011
| |
Політичні маніпуляції з анексованими у 2008 році територіями Абхазії та Південної Осетії використовується Російською Федерацією для того, щоб отримати згоду Тбілісі на вступ Росії до Світової організації торгівлі (СОТ).
За усіма ознаками, керівництво Російської Федерації готове прийняти умови Грузії щодо розміщення на кордонах Абхазії та Південної Осетії міжнародних спостерігачів з метою здійснення моніторингу на кордонах. Ця умова є однією з ключових у переговорах між Грузією та Росією щодо приєднання останньої до СОТ, яка 18 років веде відповідний переговорний процес.
За оцінками групи «Geostrategy», процес розблокування конфліктної ситуації навколо двох важливих питань – врегулювання грузинсько-російського конфлікту та приєднання Росії до СОТ – особливо активно почали проштовхувати Європейський Союз та Сполучені Штати Америки. З чого можна зробити висновок про те, що вже до кінця грудня 2011 року Росія може завершити переговори щодо вступу до СОТ.
Група «Geostrategy» також вважає, що для Росії, зокрема її нинішнього Прем’єр-міністра Володимира Путіна, у контексті створення Євразійського союзу особливо важливо вирівняти свій статус у СОТ, набувши повноцінного членства у цій організації. Це дозволить полегшити як процес створення Зони вільної торгівлі СНД, так і Митного Союзу. Обидві інтеграційні проекти покликані не лише посилити процес об’єднання пострадянський держав під протекторам Росії, але й відірвати Україну від інтеграції до європейського економічного та політичного простору.
03.11.2011
ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ
Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США
Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.
Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах
Жозеп Боррель
Високий представник ЄС
Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.
Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику
Александр Шалленберг
Федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Австрії
В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки: