Росія максимально близька до вступу до СОТ

03 Nov, 2011 | |

Політичні маніпуляції з анексованими у 2008 році територіями Абхазії та Південної Осетії використовується Російською Федерацією для того, щоб отримати згоду Тбілісі на вступ Росії до Світової організації торгівлі (СОТ).

За усіма ознаками, керівництво Російської Федерації готове прийняти умови Грузії щодо розміщення на кордонах Абхазії та Південної Осетії міжнародних спостерігачів з метою здійснення моніторингу на кордонах. Ця умова є однією з ключових у переговорах між Грузією та Росією щодо приєднання останньої до СОТ, яка 18 років веде відповідний переговорний процес. 
 
За оцінками групи «Geostrategy», процес розблокування конфліктної ситуації навколо двох важливих питань – врегулювання грузинсько-російського конфлікту та приєднання Росії до СОТ – особливо активно почали проштовхувати Європейський Союз та Сполучені Штати Америки. З чого можна зробити висновок про те, що вже до кінця грудня 2011 року Росія може завершити переговори щодо вступу до СОТ.
 
Група «Geostrategy» також вважає, що для Росії, зокрема її нинішнього Прем’єр-міністра Володимира Путіна, у контексті створення Євразійського союзу особливо важливо вирівняти свій статус у СОТ, набувши повноцінного членства у цій організації.  Це дозволить полегшити як процес створення Зони вільної торгівлі СНД, так і Митного Союзу. Обидві інтеграційні проекти покликані не лише посилити процес об’єднання пострадянський держав під протекторам Росії, але й відірвати Україну від інтеграції до європейського економічного та політичного простору.
03.11.2011
 
ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі:

Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul)
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті

Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.