Болгарія: парламент обрав нового голову ДАНБ

24 Jul, 2013 | |

 Народні Збори Болгарії затвердили новим Головою Державної агенції «Національна безпека» (ДАНБ) тимчасово виконуючого посаду голови ДАНБ В.Пісанчева. Депутати від націоналістичної партії «Атака» участі у голосуванні не брали. Одразу після свого обрання В.Пісанчев склав присягу.

Обрання В.Пісанчева відбулося на 36-й день масових акцій протесту, спричинених призначенням на цю посаду його попередника Д.Пеєвскі, що вважається серйозною «політичною помилкою» нової влади Болгарії. Згодом, Прем`єр-міністр РБ П.Орешарський визнав призначення Д.Пеєвські помилковим. В результаті, депутати проголосували за відміну обрання Д.Пеєвські головою ДАНБ. Обрання голови ДАНБ у Народних Зборах РБ стало можливим після внесених змін та доповнень до Закону про Державну агенцію «Національна безпека», згідно з яким, призначення та звільнення голови ДАНБ здійснюється парламентом за пропозицією прем'єр-міністра країни.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.

Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України

Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу
Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу

Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.

Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за