США: правозахисники вимагають арешту президента Судану якщо він прибуде на Генеральну Асамблею ООН

19 Sep, 2013 | |

Президент Судану Омар Хасан аль-Башир (Omar Hassan al-Bashir), якого розшукують на протязі багатьох років Міжнародним кримінальним судом за звинуваченнями у геноциді та інших злочинах в конфлікті у Дарфурі, запланував прийняти участь в Генеральній Асамблеї ООН в Нью- Йорку. Захисники прав людини закликали уряд Сполучених Штатів протистояти візиту і звернулися до уряду, з вимогою заарештувати його як тільки він прибуде в США.

Американські чиновники підтвердили у вівторок, що Президент Судану Омара Хасана аль-Башир, подав документи на отримання візи для участі в Генеральній Асамблеї ООН, яка проходить у Нью Йорку до кінця вересня.

В якості приймаючої країни, Сполучені Штати зобов'язані надавати візи іноземним главам держав і представникам, які хочуть бути присутніми на Генеральній Асамблеї, незалежно від їх репутації або будь-яких суперечок з американським урядом.

Візи історично надавались світовим лідерам, які зневажали США та не мали довіри в Сполучених Штатах, це були Фідель Кастро (Куба), Роберт Мугабе (Зімбабве), Махмуд Ахмадінежад (Іран), Уго Чавес (Венесуела), Микита Хрущов (СРСР).

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.

Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Ельмар Брок
Голова комітету з закордонних справ Європарламенту

Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.